Į langą pasibeldęs šaltukas, pusnimis užklotas kiemas, pastogėje nutįsę ledo varvekliai visiems pranešė, kad į svečius užsuko žiema. Atėjusi žiema kartu su savimi atsinešė juoką, naujas patirtis ir pačias geriausias emocijas. O svarbiausia pakvietė vaikus tyrinėti, kurti, atrasti, dūkti sniego pusnyse, daryti sniego angelus, statyti sniego senį… Taip pas mus prasidėjo šis nuostabus metų laikas. Pirmiausia pasitikdami didžiausias metų šventes pakvietėme tėvelius, vaikus ir mokytojus dalyvauti kūrybinėje parodoje iš antrinių žaliavų „Angelas“. Nuostabaus grožio angeliukai papuošė darželio erdves ir džiugino kiekvieną praeinantį pro šalį. Vaikai iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos kūrė žaisliukus ir jais papuošė grupės eglutę. Visų širdis užliejo laukimo jausmas, o artėjančių švenčių proga vieni kitiems linkėjome ramybės, meilės ir vilties. Lopšelio – darželio kiemą papuošė eglutes, o pasibaigus šventėms nebuvo išmestos. Šiais metais dalyvavome akcijoje „Išsaugokime eglutę pavasariui“. Eglutės bus išsaugotos, pasodintos ir džiugins mūsų bendruomenę dar ne vienerius metus.
Mūsų įstaigos bendruomenė kiekvienais metais rūpinasi, globoja paukštelius ir žvėrelius. Dalyvauja akcijoje „Baltasis badas“. Vaikai kartu su mokytojomis maitina paukštelius įvairiais skanėstais ir pasirūpina, kad lesyklėlėse niekada nepritrūktų maisto. Tėveliai taip pat prisidėjo prie paukštelių gerovės ir iš antrinių žaliavų bei gamtinės medžiagos padarė daug lesyklėlių – jos buvo įkurdintos įstaigos teritorijoje. Vaikai stebėjo atskrendančius sparnuočius, patys fotografavo, prisiminė jų pavadinimus. Paukštelių priežiūra ugdo vaikų savarankiškumą, atsakingumo jausmą, meilę gamtai.
Visus metus mokytojai skatina lopšelio darželio bendruomenę taupyti vandenį, elektros energiją, popierių… Dalyvavo akcijoje „Popierių taupai, medį išsaugai“. Prisidėdami prie gamtos išsaugojimo drauge mokosi rūšiuoti atliekas. Šiais metais mokėsi rūšiuoti kiek kitaip. Vaikus aplankė liūdnas „Banginiukas“, kuris buvo prisirijęs pilną ryklę šiukšlių. Jis tikėjosi, kad vaikai padės jam jų atsikratyti. Ugdytiniai labai atsakingai išrūšiavo šiukšles iš „Banginiuko“ burnos ir sudėjo į reikiamus konteinerius. Visi drauge diskutavo apie vandens taupymą, apie jo švarą, svarbą žmonių ir gyvūnų organizmui. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai vyko į miestelį apžiūrėti konteinerius, prisiminė kokios atliekos juose turi būti išmetamos, kodėl svarbu rūšiuoti. Tokia patirtis yra svarbi, kadangi nuo mažumės per žaidimus vaikai yra mokinami rūpintis mus supančia gamta. Ne tik vaikai kartu su mokytojomis dalyvauja įvairiose veiklose, tačiau prie jų prisijungia ir mūsų ugdytinių tėveliai. Iš antrinių žaliavų, gamtinių medžiagų kuria dekoracijas, puokštes ir kitas akį traukiančias grožybes. Sukurti darbeliai puošia mūsų įstaigą, dalyvauja konkursuose, garsina įstaigos vardą.
Kiekviena pradžia turi pabaigą, kaip ir šiam metų laikui atėjo metas pakeisti savo rūbą. Jau tradicija tapusi Užgavėnių šventė darželyje, vyksta kiekvienais metais. Kiek triūso ir vargo įdėta gaminant Užgavėnių kaukes. Jas vaikai gamino iš įvairiausių perdirbimui skirtų atliekų, kurias tik buvo įmanoma panaudoti. Jų buvo visa gausybė, o nuo skambių dainų, šokių aidėjo visas darželio kiemas. Visi drauge išlydėjome žiemą ir pasitikome pavasarį.
Lik sveika žiemuže… Tegul saulės spinduliai pažadina pirmąjį žolės lapelį, gėlės žiedelį, medžio šakelę. O sugrįžę paukščiai tegul džiugina kiekvieną savo nuostabiomis giesmelėmis. Gamtosauginio ugdymo darbo grupės nariai dėkoja visiems už bendradarbiavimą, nuveiktus darbus, nepamirštamas akimirkas, ir pačias tikriausias emocijas. Jų būta daug ir įvairių. Smagu pabūti drauge, kartu pasidžiaugti, žinoti, kad bendrystė mūsų įstaigos stiprioji pusė.

 L. Juodeikienė, mokytoja metodininkė, Gamtosauginės grupės pirmininkė,
Aurelija Jonaitytė, socialinė pedagogė – sekretorė