Kampanija „Mažiau šiukšlių Plius“

Veiksmai prieš taršą

2023 sausis – 2023 gruodis

 


2021 m. parengėme savo naują 10 metų strategiją „GAIA 20:30“ , išskirdami tris svarbius tikslus: įgalinti klimato veiksmus, sumažinti aplinkos taršą ir saugoti pasaulio biologinę įvairovę. Įgyvendindami strategiją matome pažangą! Savo penkių tvarumo programų įgyvendinimu ir mūsų narių veikla visame pasaulyje stebime pasaulinio FEE tinklo pažangą.
Tačiau norint pasiekti ambicingus mūsų strategijos tikslus bei siekti  išlaikyti pasaulinį atšilimą žemiau 1,5 laipsnio, mums reikia dar didesnių nuolatinių pastangų ir visos įmanomos paramos.

Todėl džiaugiamės galėdami pristatyti savo antrąją pasaulinę informavimo kampaniją „Mažiau šiukšlių Plius“!

                                                      Tema? Tarša!    Mūsų tikslas? Žinoma, mažinti taršą!

Norime sutelkti dėmesį į šiukšlių, atliekų ir nematomų teršalų mažinimą skatindami atsakingesnį vartojimą (ir gamybą) ir siekdami taikyti labiau žiedinį požiūrį (žiedinės ekonomikos principai) į tai, kaip veikiame savo namuose, kaip dirba švietimo įstaigos, įmonės, bendruomenės.
Kaip planuojame tai įgyvendinti?
Kampanijos metu planuojame internetinius seminarus, viktorinas, gerosios patirties sklaidos iniciatyvas, Globalines veiksmo dienas.
Dalyvauti kviečiamas KIEKVIENAS!

Kas yra „kiekvienas“?

Mes žinome: FEE tinklas didelis! Tai vaikai ir moksleiviai, pedagogai ir tėvai; tvaraus turizmo sektoriuje veikiančių apgyvendinimo įstaigų darbuotojai, ar paplūdimius ir prieplaukas administruojantys asmenys, o taip pat ir savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų ar kitų įstaigų atstovai, prisidedantys prie įvairių iniciatyvų įgyvendinimo.
Šiais metais suplanavome įvairias skirtingas veiklas, todėl kiekvienas ras kažką įdomaus. Galima pasirinkti dalyvauti visose veiklose arba tose iniciatyvose, kurios atrodo įdomiausios ir tinkamiausios.

Ir visos veiklos – tai galimybė sužinoti daugiau apie aplinkos taršą arba imtis veiksmų siekiant sumažinti aplinkos taršą!

Dalyvaukite „Mažiau šiukšlių Plius“ viktorinose!


Kiek iš tikrųjų žinote apie taršą? Dalyvaukite „Mažiau šiukšlių“ viktorinose ir patikrinkite savo žinias apie atsakingą vartojimą ir neigiamą šiukšlių bei atliekų poveikį!

Šias metais siūlome dalyvauti dvejose viktorinose!

Dalyvaukite viktorinoje „Tarša ir turizmas“ siekdami sužinoti daugiau apie taršą svetingumo sektoriuje arba atlikite viktorinos „Mūsų planetos tarša“ klausimus savo klasėje, kad smagiai ir lengvai supažindintumėte mokinius su taršos problemomis.
Rekomenduojamas amžius abejose viktorinose: nuo 12 metų.
Pasidalinkite informacija apie viktorinas su draugais, klasės draugais, mokiniais ar kolegomis!


Mūsų planetos tarša: kiek Jūs žinote?

Kiek atliekų paliekame kiekvienais metais?
Kiek plastiko patenka į vandenynus?
Ši viktorina puikiai tiks visiems, norintiems  gauti pagrindinių žinias apie taršą!
Dalyvaukite patys, pasidalinkite su draugais ir kolegomis arba spręskite klasėje, kad supažindintumėte mokinius su taršos problemomis.

DALYVAUKITE VIKTORINOJE!


Tarša ir turizmas: koks tarpusavio santykis ?

Jei ieškote didesnio iššūkio, ši viktorina leis atidžiau pažvelgs į turizmo sektoriaus ir aplinkos taršos ryšį.
Viktorina puikiai tiks vyresniems moksleiviams ar suaugusiems, siekiantiems sužinoti kažką naujo ar pagilinti turimas žinias.

 

DALYVAUKITE VIKTORINOJE!

Finansavimas žiedinės ekonomikos projektams

 

Džiaugiamės galėdami pasiūlyti galimybes gauti finansavimą „Mažiau šiukšlių Plius“ projektams. Švietimo įstaigos gali teikti paraiškas apytiksliai 500 eurų vertės projektams, žiedinės ekonomikos tematika. Tai gali būti projektai, kurių tikslas – sumažinti šiukšlių ir atliekų kiekius, skatinti atsakingą gamybą ir vartojimą, padėti mokiniams įgyti žinių ir imtis veiksmų nematomiems teršalams mažinti.Paraiškas gali teikti Gamtosauginių mokyklų tinklo įstaigos.

Pasidomėkite žemiau pateikiama medžiaga anglų k. ir galbūt atrasite idėjų savo projektams!

Projektinio pasiūlymo reikalavimai

Projekto pavadinimas – oficialus jūsų projekto pavadinimas.

Planas, atitinkantis 7 Gamtosauginių mokyklų programos žingsnius: pateiksite išsamų savo projekto aprašymą, apibūdindami, kaip Jūsų įstaiga spręs žiedinės ekonomikos iššūkį. Jūsų aprašymas turėtų:

  1. Kaip projektas skatina žiedinės ekonomikos principus naudojantis 7 žingsnių metodika?
  2. Tikslinė grupė: nurodykite asmenis, organizacijas, kurioms projektas bus naudingas.
  3. Kokie ištekliai reikalingi projektui įgyvendinti?
  4. Kokie būtų projekto rezultatai ir išvados?
  5. Ar aiškiai apibrėžtas dalyvių vaidmuo projekte?
  6. Ar bus galima pakartoti projektą?
  7. Kaip projektas skatins perimti žiedinės ekonomikos mąstymą ten, kur jis įgyvendinamas?

Įgyvendinimo grafikas – nuoseklus įvairių projekto etapų progresas.
Projektas turėtų prasidėti apie 2023 m. balandžio mėn. 1 d., o ataskaita turėtų būti parengta ir pateikta iki 2023 m. spalio mėn. 30 d.

Numatomas finansavimas.
Galite teikti paraišką apytiksliai 500 eurų sumai. Lėšos turi būti detaliai paskirstomos planuojant numatomas projekto veiklas.
Projekto lėšomis finansuojamos veiklos atitinkančios projekto idėją ir galės būti panaudojamos tik šiam tikslui. Planuojant svarbu numatyti indėlį natūra arba finansinį indėlį lėšomis.

Paraiškos turi būti pateiktos anglų kalba.
Paraiškos formą turite užpildyti kuo išsamiau ir pateikti iki 2023 m. vasario 28 d.

Parsisiųkite paraiškos formą.