Globalinės veiksmo dienos 2024

Balandžio mėn. 22 d. – gegužės mėn. 3 d.

 

PASIRUOŠKITE KLIMATO VEIKSMAMS!


FEE G
lobalinių veiksmo dienų judėjimas parodo kaip individualūs veiksmai, kad ir kokie maži atrodytų, gali ženkliai įtakoti mūsų pačių ir mūsų Žemės gerovę. Kviečiamos prisijungti švietimo įstaigos iš viso pasaulio, dalyvaujančios tiek FEE Gamtosauginių mokyklų, Jaunųjų aplinkos reporterių, Miškų pažinimo programose, tiek ir nedalyvaujančios FEE programose!

 

Dalyvaukite internetiniame seminare vasario mėn. 13 d. 14 val. ir sužinokite daugiau apie
2024 m. Globalines veiksmo dienas!

DALYVAUKITE VEBINARE!

Kurkime rytojų pozityviais klimatui veiksmais


Puikus būdas daryti teigiamą poveikį – pasidalinti veiksmais, kuriuos atlikote Globalinių veiksmo dienų metu. Siekdami motyvuoti ir įkvėpti kitus imtis veiksmų klimato kaitos srityje, prašome atlikus kiekvieną užduotį pasidalinti nuotraukomis ir komentarais soc.tinkluose naudojant grotažymes #MyActionsMatter #GlobalActionDays ir #GreeningEducation.  

Globalinių veiksmo dienų (GAD) užduotis galima atlikti bet kokia tvarka nuo balandžio 22 d. iki gegužės 3 d. Mes siūlome vienai užduočiai skirti 2–3 dienas, įskaitant savaitgalį.

ŽEMIAU PATEIKIAMI 2024 M. VEIKSMAI!

(Bet nepamirškite pirmiau užsiregistruoti ČIA!)

 

1 veikla. Klimatas per bioekonomiką

Bioekonomika reiškia atsinaujinančių sausumos ir jūros biologinių išteklių naudojimą. Įskaitant pasėlius, miškus, žuvis, gyvūnus ir mikroorganizmus maistui, medžiagoms ir energijai. Savo įstaigose, namuose ar klubuose suraskite ir nufotografuokite su bioekonomika susijusių produktų pavyzdžių, tokių kaip medžiaginiai maišeliai, vilnoniai drabužiai, organiškas maistas, FSC sertifikuota mediena.

Dalinkitės ir komentuokite: nufotografuokite atrastų bioekonomikos produktų koliažus ar dalis ir komentuokite, kokius daiktus radote bei kokius žmogaus sukurtus produktus savo kasdieniame gyvenime galite pakeisti natūraliomis alternatyvomis. Nepamirškite naudoti grotažymes    #MyActionsMatter     #GlobalActionDays ir  #GreeningEducation, kad kiti galėtų pamatyti ir palyginti su savo atradimais.

 



2 veik
la. Klimato veiksmai maisto srityje

Ar žinojote, kad laikantis sveikos mitybos principų vienam kilogramui kūno svorio per dieną reikia maždaug 1 gramo baltymų? Pasiruoškite 24 valandų mitybos planą ir surašykite, kaip vartodami augalinės kilmės arba gautus iš mažai anglies dioksido išskiriančių šaltinių baltymus (galimi ir abu variantai!) pasieksite šį tikslą.

Dalinkitės ir skelbkite įrašus: parodykite savo dienos mitybos plano arba sveikų patiekalų, išsiskiriančių mažu išskiriamu anglies dioksido kiekiu, nuotraukas ir papasakokite, kodėl į savo mitybos planą įtraukėte tam tikrus daug baltymų turinčius augalinės kilmės produktus arba gautus iš mažai anglies dioksido išskiriančių šaltinių.



3 veikla. Žiedinė ekonomika

Išteklių švaistymas prisideda prie klimato pokyčių. Netinkamai išmetami produktai gali užkimšti vamzdynus ir didinti potvynių riziką, tapti sausumos ar vandens gyvūnų „maistu“ , o galiausiai žmonės gali imti manyti, kad visi gali mesti šiukšles kur papuola ir jų tik daugės!
Savo aplinkoje suraskite ir nufotografuokite „atliekų tašką“, kur kaupiasi šiukšlės ir atliekos. Tuomet sutvarkykite ir dar kartą nufotografuokite jau švarią aplinką.

Dalinkitės ir komentuokite: paskelbkite surasto „atliekų taško“ nuotrauką prieš sutvarkant, bei nuotrauką jau sutvarkius aplinką. Pakomentuokite, kaip būtų galima išvengti šių atliekų ir šiukšlių rūšiuojant, perdirbant, keičiant savo vartojimo įpročius ir pan.



4 veikla. Klimatas keičiantis orams   

Keičiantis klimatui dažnėja ir stiprėja tokie ekstremalūs reiškiniai kaip potvyniai, sausros, karštis, gaisrai, vėjas ir sniegas. Sudarykite per pastaruosius 3 metus šalį paveikusių ekstremalių oro reiškinių žemėlapį; taip pat parenkite šių įvykių kalendorių ir pabandykite išsiaiškinti, ar nėra šių ekstremalių orų atsiradimo vietą ir laiką apibūdinančių modelių.

Dalinkitės ir komentuokite: paskelbkite savo ekstremalių orų žemėlapio ir kalendoriaus nuotrauką ir pakomentuokite, kaip jūsų įstaiga, šeima ar vietos bendruomenė galėtų geriau pasiruošti apsisaugoti nuo tokių ekstremalių oro sąlygų ateityje.

 



5 veikla. Klimatas atkuriant eko sistemas      

Paukščiai ir jų migracijos ypatumai yra puikus klimato kaitos poveikio ir ekosistemų būklės rodiklis. Išeikite į lauką ir praleiskite laiką stebėdami paukščius arba klausydamiesi jų balsų  – atpažinkite paukščius, kuriuos matote ir girdite. Galite pasinaudoti įvairiomis programėlėmis, pvz.  naudoti nemokamą programėlę e-Bird.

Dalinkitės ir komentuokite: pasidalinkite Jūsų stebėtų paukščių (paukščio) nuotraukomis ar vaizdo įrašais ir pakomentuokite paukščių statusą Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN) Raudonojoje nykstančių rūšių knygoje ir kas turi būti padaryta siekiant išlaikyti sveikas populiacijas.



Klimato veiksmai ištisus metus

Globalinių veiksmo dienų kelionė atlikus užduotis ir pasidalinus savo nuotraukomis bei komentarais internete neturėtų būti jūsų darbo pabaiga! Apjunkite visus savo veiksmus ir tyrimus, atliktus per šias 10 dienų bei parenkite naujienų straipsnį, sukurkite vaizdo įrašą, kurį būtų galima publikuoti žiniasklaidoje bei informuoti platesnę bendruomenę apie klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo veiksmus.
Nepamirškite vykdytų Globalinių veiksmo dienos inciatyvų įtraukti ir į savo Gamtosauginių mokyklų Žaliosios vėliavos paraišką.



Galiausiai, atlikę užduotis, nepamirškite užpildyti mūsų apklausos ir
informuokite kiek dalyvių sudalyvavo ir kiek veiksmų buvo atlikta.

#MyActionsMatter | #GlobalActionDays | #GreeningEducation