Žemės mėnesio paminėjimui Gamtos mokykloje skiriamas išskirtinis dėmesys. Jo metu organizuojami renginiai atspindi mokyklos filosofiją būti atsakingam ir konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo.
Tradicinėje inkilų gaminimo akcijoje „Padovanok namus sparnuočiui“ ir šiais metais dalyvavo gausus gamtos mylėtojų būrys – pagaminta per 150 naujų inkilų. Daugiau nei 130 inkilų sukalė vaikai kartu su jiems talkinusiais suaugusiais. Meistrelius geram darbui 36 švietimo įstaigose telkė ir rengė 62 Panevėžio miesto ir rajono mokytojas. Inkilų parodą aplankę panevėžiečiai galėjo ne tik pasigrožėti meistrelių darbu, bet ir įgyti žinių apie inkilų gaminimą, ornitologų teikiamus pasiūlymus, kaip gaminti inkilą, kada ir kaip jį teisingai iškelti. Ši graži akcija turėjo tęsinį „Dovana paukščiui“ ir buvo įprasminta geru darbu Žemei – inkilų kėlimu, kai dovanoti inkilai atrado vietą soduose, miesto medžiuose, artimiausiuose miškuose.
Pasaulinė Žemės diena buvo paminėta renginiu „Amžina atsakomybė už visa kas gyva“. Į šventę Panevėžio gamtos mokykloje susirinko būrys svečių – visuomenės atstovai, akcijos „Padovanok namus sparnuočiui“ dalyviai ir mažosios gamtos olimpiados „Pelėdžiukas 2022“ diplomantai. Buvo eksponuojama vaikų piešinių paroda „Sveikinu Žemę“. Kalbėjomės apie pasaulio žmonių norą išsaugoti švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Pasidžiaugėme vaikų gerais darbais Žemei. Apdovanojimų šurmulį ir džiaugsmą keitė dar viena prasminga veikla – vaikai pasisėjo ir parsinešė namo po sėjinuką, kad augdamas daigelis primintų apie būtinybę rūpintis mūsų Žaliąja planeta.
Tradicinėje tapusia Gamtos ir Muzikos mokyklos programoje „Žemei reikia draugų“ žaismingai, vaikams suprantama kalba aiškinomės Žemės dienos prasmę, akcentuojant žmonių asmeninę atsakomybę ir norą išsaugoti švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai džiugino visus atliekamais muzikiniais kūriniais. Popietė sutelkė bendrystei, primindama apie būtinybę rūpintis mūsų Žeme.
Gamtos mokyklos pedagogai ypatingai daug dėmesio skiria vertybinių nuostatų ugdymui, ir Žemės mėnesio paminėjimas – vienas iš būdų skatinti ugdytinius ir miesto visuomenę konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Darykime mažus, bet reikšmingus darbus – rūšiuokime, tausokime išteklius, sodinkime…
Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.  Dabar, neatidėliodami.

Dovilė Šablinskienė,
Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė