IMG_3643.resizedKovo 20 dieną, minėdami pasaulinę Žemės dieną, Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ ugdytiniai rinkosi į mėlynais burbulais ir spalvingais piešiniais papuoštą darželio kiemelį. Kiemelyje visus pasitiko Lašelis ir Pavasarėlis, kurie iškėlė Žemės vėliavą. Plevenant mėlynai vėliavai, vaikai skandavo žodžius: ačiū saulei, kad šildo žemę, ačiū žemei, kad augina medį, ačiū medžiui, kad suteikia pavėsį žolei, ačiū žolynams, kad grožiu ir spalvomis džiugina žmogų. Šią dieną visos dainos ir šokiai buvo skirti mylimai Žemelei. „Te visad šviečia saulė ir dangus būna giedras“, šia daina jaunesniųjų grupių vaikai baigė smagią šventę. Pavasarėlis, atsidėkodamas vaikams už dainas ir šokius, padovanojo po spalvingą balioną – gėlę.
Priešmokyklinių grupių vaikams Žemės dienos minėjimas tęsėsi toliau. Visi kartu jie keliavo prie Ukmergės rajono savivaldybės, kur jų laukė edukacinis – orientacinis žaidimas „Žemės lobių paieška“. Vaikai, gavę paruoštą žemėlapį, turėjo miesto parke surasti paslėptus Lietuvos žemėje slypinčius turtus (žemės turtai: smėlis, žvyras, molis, vanduo ir kt.). Atlikę žemėlapyje pažymėtas užduotis, vaikai buvo apdalinti saldainiais, pavaišinti šilta arbata bei apdovanoti padėkos raštais. Pavargę, bet laimingi, vaikai grįžo į darželį.
Tikime, kad mūsų darželio ugdytiniai mokės tausoti žemės išteklius ir mokysis gyventi ekologiškai.

Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ inf.