DSCN4280.resizedKovo 20-oji – pasaulinė Žemės diena. Tai diena, kai bent kartą per metus žmogus atkreipia dėmesį į aplinkos būklę. Žemės dienai paminėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis. Jungtinių Tautų Organizacija šią dieną oficialiai įteisino 1971 metais. Šiemet Aplinkos ministerija inicijavo Žemės dienos minėjimo akciją ir pasiūlė Lietuvos mokyklose pravesti aplinkos apsaugos pamokas aplinkosaugos specialistams.
Mūsų mokykloje ,,žaliąją pamoką“ maloniai sutiko pravesti Salantų regioninio parko vyr. specialistė Rūta Samuilienė. Į aktų salę susirinkę 5-8 klasių mokiniai įdėmiai klausėsi, stebėjo video filmukus apie mūsų Žemę ir jos problemas, atsakinėjo į klausimus. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti. Po pamokos prie mokyklos buvo iškelta Žemės vėliava.
Kovo 21 dieną vyko geografijos olimpiada ,,Mano gaublys“, o kovo 22 dieną organizavome projektinę dieną ,,Žemę turime tik vieną“. Aštuntų klasių mokiniai pristatė savo projektus. Buvo labai įdomu. ,,Girdėjome“ pavasarį pasveikinusių paukščių balsus, susipažinome su atmosferos tarša, vandens išgavimu ir valymu Kretingoje, atmosferoje siautėjančiais vėjais ir Žemės vieta visatoje. Mokiniams parengti darbus padėjo mokytojai Veronika Kaukiuvienė, Rasa Šorienė, Rasa Zemdliauskaitė, Esmiralda Butrimaitė, Julija Šližienė . Direktoriaus pavaduotoja Loreta Alonderienė pasidžiaugė mokinių darbais, siūlė vykdyti daugiau tiriamųjų darbų, juk taip mokytis daug įdomiau.
Prie mokyklos plevėsuoja Žemės ir Žalioji vėliavos. Jos rodo, kad mokykloje mokosi mokiniai, kuriems rūpi Žemės dabartis ir ateitis.

Julija Šližienė,
Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja