2025 m. spalio 31 d. Vilkaviškio r. Gižų Kazimiero Baršausko mokyklai-daugiafunkciam centrui ir Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijai įteikti Gamtosauginių mokyklų programos apdovanojimai – Žalioji vėliava ir sertifikatas už kryptingą gamtosauginę veiklą, nuosekliai puoselėjamus aplinkosaugos, atsakomybės ir tvarumo principus. Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras antrą kartą įvertintas Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu ir Žaliąja vėliava, Gražiškių gimnazijai tai buvo aštuntasis Gamtosauginių mokyklų programos apdovanojimas.
Abiejų įstaigų bendruomenės kasdien siekia gyventi darniai su gamta: taupomas vanduo ir elektra, rūšiuojamos atliekos, iš antrinių žaliavų kuriami meniniai darbeliai. Organizuotos projektinės veiklas gamtoje, mokomasi pažinti ir saugoti biologinę įvairovę, gamtosaugine tematika vykdomos integruotos pamokos ir iniciatyvos; dėmesys skiriamas istoriniams, tautiniam, kultūrinam paveldui. Aktyviai dalyvaujama įvairiuose rajoniniuose respublikiniuose renginiuose – konferencijose, konkursuose, olimpiadose.
Mokyklose taip pat daug dėmesio skiriama sportui ir sveikai gyvensenai. Nuolat dalyvaujama įvairiose sporto varžybose, daug dėmesio skiriama sveikai mitybai, vyksta renginiai sveikos gyvensenos tematika.
Vilkaviškio rajono švietimo įstaigų dalyvavimas Gamtosauginių mokyklų programoje finansuojamas savivaldybės administracijos lėšomis.
Mokyklų ir LŽJ inf.