Išdykauja pavasaris: saulė, kruša, sniegas ir lietus per vieną dieną gali šėlti kieme. Pro langą pasižiūrėjus negali pasakyti, koks metų laikas. O kalendorius skelbia, kad jau pavasario antras mėnuo prasidėjo. Kieme girdisi nedrąsūs varnėnų čiulbėjimai, parskridusių gervių balsai. Dažnai vaikai žaisdami niūniuoja: „ Auga žolė, auga gėlė“ ( L.Remeikienės dainą). Pasiilgo vaikai žalumos.
Nors dar negalime labai džiaugtis atbudusia gamta ir darbais „Smalsučio“ šiltnamyje, tai kuo puikiausiai galime daryti grupėse.
Panevėžio lopšelio – darželio „Draugystė“ Gamtosauginis komitetas iniciavo grupėse „ Žaliosios palangės“ įsirengimą. Vaikai ruošė žemę sėjimo, sodinimo darbams. Ieškojo informacijos, kokias daržoves, gėles galima auginti grupėse. Puošė daiginimo, sodinimo indelius. Merkė svogūnus, morkas, kukurūzų burbuoles į vandenį, fiksavo diagramose, per kiek dienų ir kiek paaugo.
Atliko STEAM veiklas: kur greičiau užauga svogūnas, vandens ar žemės indelyje? Ar be šviesos gali išdygti daigelis? Jei išdygsta, kodėl šviesios spalvos? Daugybė klausimų iškildavo vaikams stebėjimų metu, kuriuos diskusijų būdu aiškindavomės. Pasikabinome ant langų vandens apytakos ratus. Jų pagalba supratome, apie saulės ir vandens santykį.
O kiek džiaugsmo vaikams buvo, kai išsikalė pirmas daigelis, paaugo svogūnas. Juk nėra nieko skaniau už salotas, pagardintais savo užaugintais svogūnų laiškais. Laukiame šiltesnių orų kuomet galėsime „Žaliąją palangę“ perkelti į lauko erdves: pomidorus, paprikas, arbūzus, agurkus į šiltnamį, o gėlytes į alpinariumus, kad žydėtų ir puoštų mūsų darželį, viliotų drugelius, bitutes.

Mokytoja – metodininkė Loreta Jankūnienė