Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Pavasariniai žalumynai, pirmieji žydintys augalai džiugina kūną, protą ir sielą.
Taigi, mes irgi pabandėme įkvėpti pavasarinės dvasios ir savo grupėje įkūrėme „žaliąją palangę“, prisijungdami prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“. Konkurso tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką.
Vaikai, kartu su mokytojomis, sėjo sėklas, sodino daigus. Laistydami augalus, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą vaikai pastebėjo, kad augalai, pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta, kad augalams dygti ir sužaliuoti ne visada reikalinga žemė.
Su ugdytiniais pasėjome prieskoninių augalų: krapų, česnako laiškų, baziliko, petražolių, rukolos. Penktadieniais, po pietų, su vaikais palaistome augalus, pamatuojame kiek jie išaugo. Pirmadieniais vėl stebime jų pasikeitimus, kai kurių ugdytiniai paragauja.

Dalia Perminienė,
Mažeikių lopšelis – darželis „Eglutė“, 3b grupės mokytoja