Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės „Spalvoti pieštukai“ ugdytiniai – respublikinio ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ nugalėtojai
Konkursui „Mano žalioji palangė“ buvo pristatyta virš 300 žaliųjų palangių, kurias kūrė ir augino daugiau nei 4000 vaikų kartu su mokytojais, tėveliais ir seneliais. Šių metų žaliosios palangės buvo skirtos botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metams paminėti, konkurso tema „Mano augalo vardas“. Dalyviai buvo kviečiami įsirengti žaliąsias palanges ugdymo įstaigų, namų ar kitų patalpų erdvėse, kurti įvairias augalų kompozicijas ir galvoti augalams naujus, originalius vardus.
Žinoma, palangių auginimo tikslas – ne tik estetinis, bet ir pažintinis, mokslinis. Vaikai turėjo sužinoti pasirinktų augalų lietuvišką vardą, pasvarstyti, kokios augalo savybės jame atsispindi, paieškoti liaudiškų, žmonių sukurtų pasirinkto augalo vardų. Atsižvelgiant į augalo išvaizdą, savybes ir patirtis auginant augalą, konkurso dalyviai buvo kviečiami galvoti jiems naujus pavadinimus.
Gegužės 20 d. buvome pakviesti į nuotolinę konkurso „Mano žalioji palangė“ baigiamąją šventę. Džiaugiamės originaliomis dovanomis iš VU botanikos sodo, labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ bei UAB „Sėkluva“.

Gamtosauginio komiteto inf.