2Ylakių gimnazijos jaunųjų gamtosaugininkų ir jų vadovių N. Statkienės ir R. Petrulevičienės iniciatyva birželio mėn. 6 d. organizuota rajoninė ekologinė – kraštotyrinė ekspedicija „Pamilk gamtą ją pažindamas“.
Ankstų rytą Ylakių miestelio skverelyje rinkosi mokiniai iš Skuodo P. Žadeikio, Ylakių gimnazijų, Bartuvos progimnazijos ir Aleksandrijos pagrindinės mokyklos bei jų mokytojai, pasiruošę ekspedicijai-žygiui po rajono žymiąsias vietas. Gimnazijos direktorius V. Statkus pasveikino dalyvius ir pasidžiaugė, kad ekspedicija yra viena iš būdų propaguoti aktyvius netradicinius mokymo metodus, kad betarpiškas darbas gamtoje mokiniams suteiks daug naudos: žinių, įgūdžių, nepakartojamų įspūdžių.
Ir iš tikrųjų, susirinkusiųjų laukė įdomus maršrutas ir turininga programa. Žygio dalyviai I. Navidansko parke mokėsi pažinti augalus ir paukščius. Smagūs buvo žaidimai ir įdomi viktorina. Apuolės piliakalnyje mokiniai sužinojo apie senovės kovas, matavo piliakalnio ilgį ir plotį. Iš Mosėdžio žvyruotais kaimo keliukais žygeiviai keliavo į Šauklių riedulyną – kadagyną. Susipažino su natūraliomis pievomis, jose tarpstančiais augalais ir gyvūnais, klausėsi paukščių balsų. Vėliau susėdę prie bendro pietų stalo mokiniai prisiminė apie žmonijos ekologijos rykštę – šiukšlių problemą. Pasirašė po „Žaliąja deklaracija“ ir pasižadėjo: „Aš visada būsiu Žalias!“ .
Šauklių kadagyne žygio dalyviai persikėlė iš įprastos lietuviškos gamtos vos ne į tikrą tundrą: įvairių formų rieduliai ir aplinkui augantys reti augalai mokiniams paliko didelį įspūdį.
Ekspedicijai talkino Ylakių kultūros centro vadovė V. Žitkuvienė, Salantų regioninio parko ekologas Antanas Kubilius, mokytojos R. Pociuvienė, G. Pečiulienė, I. Kondrotienė, R. Veitienė, D. Lukošienė. Kaip visada, sunku buvo išsiskirti, bet susitarta vėl susitikti. Gal jau rudenį?

Ylakių gimnazijos inf.