„Vaistažolės – tai ne ratai ir ne batai,  gydyti jomis reikia išmanymo“ – sakydavo gydytoja, žolininkė, etnografė, habilituota gamtos mokslų daktarė E. Šimkūnaitė. Ji – Lietuvos gamtos ir tradicijų žinovė, kuri kalbėjo apie ekologiją, sveiką gyvenimo būdą, ragino maitintis sveikai, dėvėti iš natūralių medžiagų pagamintus drabužius, propagavo ekologijos, gamtosaugos idėjas. 
Vasario mėn. 25 d. Šiaulių specialiojo ugdymo centro dienos socialinės globos grupė organizavo viktoriną „Vaistažolių galia”. Buvo įdomu, ar draugai pažįsta lietuviškas žoleles. Į renginį atvyko partneriai iš Joniškio, Jurdaičių, Aukštelkės, Radviliškio. Dalyviams buvo smagu pasidalinti žiniomis apie vaistažoles, paskanauti  arbatos ir pakalbėti temomis, kurios buvo artimos E. Šimkūnaitei. 2020-uosius Seimas yra paskelbęs Eugenijos Šimkūnaitės metais.  

Lina Tautkienė,
Šiaulių specialiojo ugdymo centro gamtos būrelio mokytoja