20161121_104000-resizedVisus metus Panevėžio lopšelio – darželio „ Draugystė“ II korpuso bendruomenė vykdė aplinkosauginį projektą „Padėsi gamtai – padėsi sau“. Domėjosi ekologinėmis idėjomis, jas skleidė visuomenei.
Atėjo ruduo, nukrito lapai, išskrido paukščiai. II korpuso priešmokyklinės „Boružiukų“ grupės vaikučiai, norėdami pasitikrinti per metus įgytas ekologines žinias surengė viktoriną „Gamta – mūsų namai“. Kad viktorina būtų įdomesnė, smagesnė – pasikvietė į protų mūšį priešmokyklinės „Pūkuotukų“ grupės vaikučius iš I korpuso. Lapkričio mėn. 21 d. į lopšelio – darželio „Draugystė“ II korpuso aktų salę sugužėjo abi priešmokyklinės grupės. Salė buvo kitokia: skraidė paukšteliai, išlankstyti iš laikraščių, sieną puošė netradiciniai pirkinių maišeliai, kuriuos sukūrė bendruomenės nariai, dalyvaudami ekologinio ugdymo projekte ,,Mano šeimos ypatingas pirkinių maišelis“. Aplinka alsavo ekologine tema, kvietė visus būti atsakingais vartotojais. Viktorinoje varžėsi „ boružiukais“ ir „kiškučiais“ pavirtę vaikai. Sveikinimo žodį tarė ,,Boružė“ (aukl. L. Jankūnienė). Mažeji ,,boružiukai“ pasveikino ,,kiškučius“ linksma „ Sraigės“ dainele. Atbėgęs ,,Kiškis“ (aukl. D, Mikėnienė) dejavo, kad jis įsidūrė į letenėlę, nes miške gausu šiukšlių. Vaikai įrodė, kad moka rūšiuoti šiukšles, nes surinko ir išrūšiavo visas miške paliktas šiukšles. Paaiškino kodėl reikia rūšiuoti. Toliau sekė įvairios aplinkosauginės užduotėlės, kurių metu ugdytiniai demonstravo savo žinais, sumanumą, lavino dėmesį, pastabumą, žaidė komandomis. Daug emocijų sukėlė užduotis „Atspėk, kas po dėžute“. Vaikai vienas per kitą uždavinėjo klausimus, spėliojo kas gali būti paslėpta. O po dėžute slėpėsi ir ežiukas, ir gėlytė, žirafa ir net gyvas vandens vėžliukas, kuris vaikams suteikė teigiamų emocijų. Vaikai iš arti galėjo apžiūrėti, paliesti vėžliuką. Vėžliukas priminė, kad negalima teršti vandens telkinių ir pakvietė pažaisti žaidimą „ Jūra banguoja“. O išmanumas, fantazija ir kūrybiškumas atsiskleidė marginant raideles. Iš jų vaikai išdėlioja viktorinos šūkį „ Gamta – visų namai“.
Atsisveikinant vaikai pažadėjo elgtis gamtoje atsakingai, kad švari aplinka, grynas oras, tyras vanduo, paukštelių čiulbėjimas, visos aplinkos judesys džiugintų visus.

Auklėtoja medotininkė Loreta Jankūnienė