Palangos lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ pedagogai, bendradarbiaudami su Palangos botanikos parko direktoriumi Valdu Pakusu bei visuomeninės organizacijos Lietuvos žaliųjų judėjimo projektų koordinatoriumi Renaldu Rimavičiumi, trečius metus iš eilės, birželio mėnesį, organizavo vaikų kūrybinių darbų parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“ netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko Mėlynosios vėliavos paplūdimyje. Parodos tikslas – vaikų piešiniais atkreipti poilsiautojų dėmesį į Baltijos jūros taršos problemas bei priminti visiems, jog poilsiaujant būtina elgtis atsakingai gamtoje, gerbti ir saugoti supančią gamtinę aplinką. Parodoje dalyvavo ugdytiniai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų – „Ąžuoliukas“, „Nykštukas“, „Gintarėlis“, „Žilvinas“, „Sigutė“ bei vaikai iš Nidos ir Tauragės lopšelių – darželių „Ąžuoliukas“.
Parodos dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė, Lietuvos žaliųjų judėjimo projektų koordinatorius R.Rimavičius, pasidžiaugė vaikų kūrybiniais darbais ir palinkėjo visiems būti atsakingiems už gintarinio pajūrio aplinką ir augmeniją.
Visiems vaikams džiugių emocijų suteikė „Kakė Makė“ – auklėtoja Raimonda Vainorė, atkeliavusi į pajūrį poilsiauti. Vaikai nustebę žiūrėjo, „Kakė Makė“ mėtė plastikinius butelius, ledų, saldainių popieriukus. Į pagalbą vaikams pamokyti tvarkos Kakę Makę atvyko „konteineriukai“ (auklėtojos – Aušra Pališaitienė, Rita Nazarovienė, Rima Budrytė), kurie žaidimų, dainelių pagalba kartu su vaikais parodė viešniai kaip elgtis pajūryje, rūšiuoti šiukšles.
Vasaros saulei, dalijant kaitrius spindulius, į šventę atvyko ir ,,Neptūnas“ (auklėtoja Laimutė Andriukevičienė). Pasidžiaugęs vaikų kūrybiniais darbais, skatino saugoti pajūrio aplinką, vandens telkinius ir jūrą. Kvietė vaikus ir tėvelius atsakingai vartoti plastikinius gaminius, nes plastikas pavojingas vandens paukščiams, žuvims, kurie, užspringę juo nugaišta. ,,Neptūnas“ diskutuodamas su vaikais apie ekologiją, nepamiršo ir žaidimų. Mažieji gamtos mylėtojai su „Neptūnu“, „Kake Make“, menino ugdymo mokytoja Nijole Petrauskiene dainavo daineles apie jūrą, žaidė žaidimus „Jūra banguoja“, „Kas greičiau pagaus žuvelę“, o Tauragės lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“ ugdytiniai padainavo dainelę apie „Kakę Makę“.
Parodos atidarymo pabaigoje Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovas R.Rimavičius apdovanojo pedagogus, socialinius partnerius padėkomis, vaikus saldžiomis dovanėlėmis, o lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenei įteikė Gamtosauginių mokyklų programos Žaliąją vėliavą ir sertifikatą už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą įstaigos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą.
O vaikai ir Kakė Makė pasižadėjo „Neptūnui“ saugoti pajūrio aplinką ir augmeniją. Visada būti gamtos sergėtojais. Juk mes, kiekvienas asmeniškai galime prisidėti prie Baltijos jūros išsaugojimo.

Zita Paulikienė,
Palangos lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui