Smagiai prasidėjo mokslo metai Ukmergės lopšelyje – darželyje „Eglutė“. Rugsėjo mėn. 3 dieną „Nykštukų“ grupės ugdytiniai pirmą kartą be tėvelių išvažiavo į Jonavos alpakų ūkį. Šį ūkį įkūrę jonaviškiai papasakojo, kad jų ūkis yra netipinis, nes vaikai gali alpakas pamaitinti, paglostyti, pavaišinti vitaminais. Vaikai sužinojo, kad tai labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai, jie visi turi vardus. Alpakų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Kiekvieną pavasarį alpakoms yra daromos šukuosenos, o jų kirpti atvažiuoja kirpėjai net iš Lenkijos. Ūkio įkūrėjai papasakojo apie mažuosius alpakiukus, kurie yra gimę šią vasarą, apie labiausiai visus džiuginusį Bosą, su kuriuo visi norėjo nusifotografuoti.
Puikiai praleistas laikas ir geros emocijos nesibaigė – visi drauge vyko į Jonavos krašto muziejų. Čia vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje „Vilkelio” gaminimas. Darželinukai muziejuje apžiūrėjo medinius eksponatus, sužinojo su kokiais įrankiais yra apdirbamas medis. Šiame muziejuje vaikai galėjo viską paliesti, išbandyti ir patys pasigaminti medinį žaislą „vilkelį”. Tai buvo puiki galimybė nukelti vaikus į praeitį, supažindinti su žaisliukais, kuriais žaidė jų proseneliai. Džiaugiamės šiuo patirtiniu ugdymu ir tikimės, kad mažieji „Nykštukų” grupės ugdytiniai į namus parsivežė ne tik savo rankutėmis pagamintus „vilkelius”, bet ir puikius kelionės įspūdžius.

Darželio inf.