Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos „Pelėdžiukų“, „Giliukų“ ir „Varpelių“ priešmokyklinukai, balandžio 28 dieną, gražų, saulėtą, nors šiek tiek šaltoką penktadienį keliavo į mieste esantį Dainų slėnio šilą, kuriame su Valstybinių miškų urėdijos Jurbarko regioninio padalinio miškininkais Kęstučiu ir Tadu susiruošė pasodinti Mokykloje augintus ąžuoliukus bei miškininkų atsivežtus ąžuoliukų ir eglučių sodinukus.
Perėjus tilteliu per Mituvos upę, šilelio pradžioje vaikus „pasitiko“ meškinų šeimynėlė – mama meška ir du į medį įsiropštę meškiukai. Šios iš medžio išdrožtos skulptūros ne tik gražios, bet ir labai jau tikroviškos. Meškos vaikų neišsigando, tik dar labiau sudomino ir suintrigavo – labai jau smalsu, ką pamatysime keliaudami pažintiniu šilelio takeliu?
Girininkas Kęstutis pakvietė vaikus pakeliauti po šilą, susirasti vietą, kur oš ir žaliuos mūsų mokyklos ąžuoliukai, juos pasodinti ir nepamiršti kaskart su tėveliais keliaujant šilelio takeliais – aplankyti ir pasižiūrėti, kaip gi sekasi jiems augti. Sodinome ne tik ąžuoliukus, bet ir eglutes. Apsidairę aplinkui vaikai tikrai pastebėjo, kad eglučių šilelyje trūksta. Po sodinimo darbų Kęstutis ir Tadas pasiūlė vaikams pasivaikščioti po šilelį ir paieškoti, kas be meškinų šeimynos šitame šilelyje gyvena. Keliaudami vaikai ne tik ežiuką sutiko, rado grybų, bet ir klausėsi įdomaus Kęstučio pasakojimo apie medžius, paukščius bei kitus šio šilelio gyventojus. Parodė vaikams garnių šeimynos lizdą, genio iškaltas dreves, inkilus varnėnams ir smulkiems paukšteliams. Vaikščiodami po pievelę vaikai galėjo pasigrožėti pavasarinėmis šlaituose žydinčiomis gėlytėmis, jas pauostyti, surasti kiškio kopūstų, netgi jų paragauti. Smagu buvo regėti skraidančius po šilelį paukštelius, pasiklausyti jų balsų.
Pasivaikščioję po šilą, išgirdę daug įdomių dalykų apie miško gyvenimą grįžome prie meškinų šeimynos, kur padovanoję nuoširdų „ačiū“ ir šiltus apkabinimus miškininkams Kęstučiui ir Tadui su jais atsisveikinome. Na, o mes, pilni įspūdžių, pakerėti nuostabiai gražių, žalių pavasarinės gamtos vaizdų vėl perėję tilteliu per Mituvą pasukome savo mokyklėlės link…
Inga Krikštanienė,
„Varpelių“ grupės priešmokyklinio ugdymo pedagogė