Ikimokykliniame amžiuje vyksta sparti emocijų raida. Visi norėtumėme, kad vaikų emocijos būtų tik teigiamos!
Tik teigiamų emocijų diena mūsų darželyje buvo, kai pas mus apsilankė Telšių Redos šunų dresūros mokyklos „mokinė” Berika – Mėnulio šviesa su savo mokytoja Reda ir teta Jolanta su augintine Bagira. Teta Reda papasakojo vaikams kaip dresuoja šunis, parodė vaikams, kaip šunį reikia paglostyti, kaip maitinti ir t. t. Bagira parodė ką moka, kaip vykdo komandas…
Tetos Jolantos šuo Bagira dažnai dalyvauja parodose, yra labai draugiška, meili, mėgsta žaisti, ypač su kamuoliukais. Vaikai buvo sužavėti. Šunys protingi ir draugiški gyvūnai! Viešnios pasakojo, kad šunims taip pat būdingos emocijos – šunys jaučia meilę, džiaugsmą, baimę, pyktį, jaučia žmonių nuotaikas, „skaito“ mūsų kūno kalbą. Nustatyta, kad vaikai, bendravimo su šunimis metu, patiria daug teigiamų emocijų. Skiepydami meilę gyvūnams, mokome vaikus jautrumo, globos, atjautos gyvūnui ir gamtai. Nenoriai atsisveikinome su šuniukais, bet jie pažadėjo sugrįžti…

Ramutė Gruzbarzdienė,
Telšių lopšelio – darželio „Žemaitukas“
dir. pavaduotoja ugdymui