received_968446623296279Ukmergės lopšelyje – darželyje „Eglutė“ rugsėjo 18-29 dienomis buvo vykdomas sveikatingumo projektas „Sveikas maistas“. Visų grupių ugdytiniai kartu su auklėtojomis šurmuliavo grupėse: vieni spaudė sultis, kiti kepė pyragus arba obuolius, gamino įvairias salotas, klausėsi informacijos apie vaisius, daržoves, grybų naudą žmogui bei jų paruošimą žiemai.
Priešmokyklinių grupių vaikai vyko į Širvintų rajone esantį Dalios Ėmužytės ekologinį ožkų ūkį, ragavo įvairių ožkos sūrių ir pieno. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rita Pumputienė daug dėmesio skyrė vaikų supažindinimui su valgomais grybais. Ugdytiniams ji paaiškino, kad grybus galime vadinti rudens simboliu, tačiau neretai tiesiog nepasitikime savo žiniomis apie šį maisto produktą. Darželinukai sužinojo, kad grybas yra labai geras produktas, nes jame daug įvairių organizmui reikalingų medžiagų (baltymų, ląstelienos, vandens, mineralinių medžiagų: fosforo, geležies, jodo, cinko, magnio ir kt.). Daugiausia dėmesio buvo skiriama priešmokyklinukų supažindinimui su pievagrybiais. Vaikai juos uostė, dalinosi patirtimi, ką šeimos nariai gamina iš šių grybų. Darželinukų nupiešti piešiniai buvo pristatyti į kooperatinę bendrovę ,,Grybai.lt‘‘.
Į sveikatingumo savaitės veiklas buvo įtraukti ir tėveliai. Tėvų įtaka vaikų sveikatos ugdymo procese turi didelę reikšmę. Svarbus ne tik tėvų pavyzdys, gebėjimas patiems sveikai maitintis, šeimoje puoselėti sveikos mitybos tradicijas, bet ir perduoti savo vaikams sveikos mitybos žinias. Namuose kartu su vaikais tėveliai kūrė sveiko maisto piramidę, dalyvavo knygos ,,Sveikuoliško patiekalo receptas“ kūrime. Spalio mėnesį, vyksiančiame receptų knygos aptarime, tėveliai papasakos, kaip jiems sekėsi ieškoti sveikuoliško patiekalo recepto ir kartu su vaikais jį išbandyti.

Rita Pumputienė,
Priešmokyklinės grupės auklėtoja