Žiemos tyrinėjimai, pramogos, eksperimentai vaikams suteikia galimybę pažinti, išbandyti, atrasti, džiaugtis gamtos vaizdais. Visi darželio pedagogai, ugdytiniai buvo pakviesti įsitraukti į STEAM kūrybines dirbtuves ,,Magiški sniego burtai“. Kūrybinės dirbtuvės vyko dvi savaites. Tikslas: išgyventi kūrybos džiaugsmą žiemos metu, kuriant paveikslus, kompozicijas, pasakas, erdvinius objektus iš sniego, įgyvendinant STEAM idėjas kasdieninėje ugdomojoje veikloje.
Vaikai susipažino su sniego savybėmis. Buvo organizuojamos veiklos, kuriose vaikai tyrinėjo, kūrė, statė iš sniego, sprendė inžinerinius klausimus, kūrybiškai ir išradingai taikė įvairias pasirinktas priemones. Vienos grupės labiau gilinosi į iškritusio sniego savybes. Kitos grupės pačios pasigamino sniego. Tyrinėjo, kuo skiriasi dirbtinio ir natūralaus sniego savybės. Eksperimentavo, darė ,,ledo meškerę“, kūrė savo žvaigždyną iš spalvotų sniego rutulių (planetų), net grojo.
Įsitikinome, kas sniegas – ne tik puikus žaidimas, bet ir kūrybos priemonė. Vaikų potyriai buvo nuspalvinti vaikišku džiaugsmu, teigiamomis emocijomis, noru būti sveikiems ir stipriems.

Rima Skrinskienė,
Mažeikių lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja