Žiemos oras pas mus tampa vis labiau permainingas, bet šiemet turime galimybę pasidžiaugti ir lengvu, puriu sniegu, ir sniegu – puikia „statybine“ medžiaga.
Kauno r. Neveronių gimnazijos pirmokai iškėlė hipotezę, kad visur sniego dangos storis vienodas. Apsiginklavę tyrimui reikalingomis matavimo, duomenų fiksavimo priemonėmis, skubėjo mokyklos teritorijoje pasirinkti atviras, užuovėjoje esančias vietas ir patvirtinti arba paneigti savo spėjimus. Aptarus matavimų rezultatus paaiškėjo, kad, nors visur sniegas krito gausiai ir vienodai, jo danga ne visur vienodo storio.
Mokiniai aktyviai diskutavo, nuo ko tai priklauso, kam reikalingas sniegas ir kam jis tampa priešu. Priėjo išvados, kad puriu sniegu smagu grožėtis, džiaugtis, piešti jame Sniego Angelus… Aptirpus sniegui, galima statyti sniego pilis bei tvirtoves, senius besmegenius… Sniego patalai gali apsaugoti žiemojančius augalus nuo iššalimo. Tačiau po storesniu sniego sluoksniu rasti maisto negali Lietuvoje žiemojantys ir nemiegantys žiemos miegu gyvūnai. Pirmokai pasidalino savo patirtimi, kaip galima jiems padėti nepakenkiant. Priėjo išvados, kad pradėjęs rūpintis, tampi už juos atsakingas.

Dalė Jurevičienė,
Kauno r. Neveronių gimnazijos pradinių klasių vyr. mokytoja