20180608_4Birželio mėn. 8 d. grupė Skuodo raj. Ylakių gimnazijos jaunųjų gamtosaugininkų ir jų mokytojų lankėsi nuostabiame rytų Aukštaitijos mieste – Anykščiuose. Pirmiausia užkopę į Šv. Mato bažnyčią, aukščiausią bažnyčią Lietuvoje, grožėjosi vaizdinga Anykščių apylinkių gamta: čia įkurtas Anykščių regioninis parkas. Vėliau apžiūrėjo įspūdingo dydžio Puntuko akmenį, pakilo į 300 m ilgio Lajų taką, nuo jo apžvelgė Anykščių šilelį ir Šventosios upės vingius iš 34 m aukščio bokšto. Taip pat aplankė rašytojo J. Biliūno antkapinį paminklą – Laimės žiburį. Siauruko muziejuje susipažino su kadaise svarbios geležinkelio linijos istorija, išbandė pasivažinėjimą drezina ir triračiu ant bėgių. Ypatingą džiaugsmą suteikė mokiniams ir pramogos: vasaros rogučių trasa, apverstas namas, Cosmos paukščių Takas ir kt.
Namo turistai grįžo kupini įspūdžių ir praplėtę akiratį.