Žiema…, kokia ji bus? Su sniegu ar lietumi, šilta ar šalta? Čia suaugusiems kylantys klausimai, o vaikams viskas aišku: žiema – tai pirmiausia Sniego seniai besmegeniai. Ir visai nesvarbu yra sniego ar ne. Atsižvelgdami į vaikų norus ir poreikius Panevėžio lopšelyje – darželyje
„ Draugystė“ organizavome kūrybinių darbų parodą ,,Sniego seniai besmegeniai“. Grupėse veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose mokytojai, vaikai, tėveliai kūrė nerealius, spalvotus, didelius, mažus Sniego senius besmegenius. Jiems pagaminti buvo naudojamos įvairiausios medžiagos: pasimetusios vienspalvės ir spalvotos kojinės, stikliniai, plastikiniai kvepalų, šampūnų buteliukai, plastikiniai maišeliai, popierinės, megztos servetėlės, kibirėliai, plastiko granulės ir pan. Sniego seniai mojavo vaikams įstaigos languose, sveikinosi koridoriuose, šypsojosi ant palangių. Daugiausia nuostabos ir džiugių akimirkų visiems suteikė kieme stovintys, dideli, iš lauko sąlygoms tinkančių medžiagų pagaminti Sniego seniai besmegeniai. Juos pagamino Panevėžio miesto ir mūsų įstaigos kūrybingos, išradingos mokytojos ir tėveliai. Vaikai skaičiavo, matavo, lietė Sniego senius besmegenius. O vakare, atėjus tėveliams buvo surengta tikrai žiemiška fotosesija.
Kartais reikia tiek nedaug, kad sukurtume sau ir kitiems gerą nuotaiką. Nors sniego ir nėra, bet Sniego senių šėlsmas kviečia visus džiaugtis kiekviena diena, ir su sniegu ir su bala.

Loreta Jankūnienė,
mokytoja metodininkė