Mažeikių raj. Sedos lopšelis-darželis „Jurginėlis“ praėjusiais mokslo metais dalyvavo gamtosauginiame projekte, kurio dėka vaikams buvo organizuota ekskursija.
2022 m. rugsėjo mėn. 9 d. priešmokyklinių ir ikimokyklinių grupių „Bitučių“, „Drugelių“, „Meškučių“ vaikai kartu su mokytojomis ir tėveliais išvyko į alpakų ūkį Šiaulių r. Gruzdžių sen., Dargaičių km. Išvykos tikslas: supažindinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus su gyvūnų įvairove. Ugdyti vertybines nuostatas: rūpestį, atsakingumą ir pagarbą mus supančiai aplinkai ir gyvūnams.
Vaikams didelį įspūdį paliko kelionė autobusu: dauguma jų pirmą kartą keliavo šia transporto priemone. Kelionės metu pro langą grožėjosi gamtos vaizdais, miesteliais. Atvykus į ūkį, išklausę nuoseklų instruktažą, stebėjo ir džiaugėsi ten gyvenančiais gyvūnais, galėjo juos pamaitinti ir paglostyti. Kiekvienas vaikas turėjo puikią galimybę įamžinti labiausiai patikusius gyvūnus. Sugrįžę į ugdymo įstaigą, vaikai dalinosi patirtais kelionės įspūdžiais, matytais vaizdais. Buvimas gamtoje suteikė naujų potyrių ir teigiamų emocijų. Iš vaikų darytų nuotraukų, piešinių, vaizdo medžiagos bus išleistos nuotraukų knygos su QR kodais. Vieni vaikai galės susipažinti, o kiti prisiminti kaip atrodo alpakų ūkyje gyvenantys gyvūnai, kaip jie elgiasi, kokius garsus leidžia.
Stengsimės ir ateityje vaikams organizuoti panašias ekskursijas, išvykas į gamtą, kur vaikai galės stebėti ir pažinti įvairių rūšių gyvūnus, augalus.

L. Juodeikienė, mokytoja metodininkė, Gamtosauginės grupės pirmininkė
Aurelija Jonaitytė, socialinė pedagogė – sekretorė