Nelaimės keliuose ir gatvėse yra didžiulis pavojus vaikų gyvybei ir sveikatai. Todėl eismo saugumo įgūdžių ugdymas ikimokykliniame amžiuje neišvengiama būtinybė. Deja, eismo įgūdžiai nesusiformuojami per vieną dieną. Saugaus elgesio kelyje mokymas yra nenutrūkstama pedagoginio darbo gija, besitęsianti visą vaikystę.
Atsižvelgiant į tai, Mažeikių r. Tirkšlių darželyje ,,Giliukas“ dalyvauja Mažeikių r. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekte ,,Sveikatos ugdymo ir fizinio aktyvumo skatinimo veiklos organizavimas”, kurio tikslas – skatinti fizinį vaikų aktyvumą, ugdyti vaikų saugaus elgesio kelyje sampratą ir įgūdžius.
Įgyvendinant projektą buvo organizuojamos įvairios veiklos: pokalbiai – diskusijos, viktorinos grupėse, piešinių parodėlės; kūrybiniai žaidimai panaudojant kelio ženklus, žiūrimi filmukai. Jaunieji eismo dalyviai buvo mokomi saugaus eismo pagrindų. Pedagogai supažindino, kaip teisingai pereiti gatvę, kaip elgtis nutikus vienai ar kitai situacijai. Ugdytiniai taip pat sužinojo apie kitus saugaus eismo principus – atšvaitų poreikį bei tinkamą jų naudojimą, saugos diržų paskirtį, tinkamą elgesį visuomeniniame transporte ir gatvėje.
Programos lėšomis įsigijome kelio ženklų rinkinį, dviratukų, paspirtukų, darželio kieme įsikūrėme saugaus eismo žaidimų projekto metu aikštelę, kurioje smagiai žaisdami, vaikai gali įtvirtinti projekto metu įgytas žinias. Pagrindines eismo taisykles žinantys ir saugumą keliuose suprantantys vaikai bus puikūs ir savarankiški eismo dalyviai.

Darželio inf.