Už lango vis dažniau šypsosi saulutė, budindama visą gamtą ir ne tik. Su pirmosiomis pavasario dienomis atkeliauja ir pavasario darbai, reikalaujantis daug jėgų ir noro puošti mūsų aplinką. Kretingos raj. Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupės ugdytiniai visą savaitę (nuo kovo mėn. 15 iki kovo mėn. 19 d.) aiškinosi ir mokėsi kaip tinkamai reikia rūšiuoti šiukšles ir kodėl negalima jų mėtyti bet kur.
Vykdėme įvairias veiklas, tokias kaip: „Geltona diena“, „Žalia diena“, „Mėlyna diena“, kurių metu mokėmės ne tik spalvas, raides, bet ir rūšiavimo taisykles. Atlikome įvairius eksperimentus, taikydami STEAM metodus (raidė S (gamtos mokslai). Bandėme suspausti stiklo, popieriaus, plastiko atliekas. Išsiaiškinome, kad stiklo atliekas suspausti labai sunku. Antrasis eksperimentas – bandėme sugalvoti būdus kaip nudažyti kibirėlį, su vandeniu, geltona spalva. Aiškinomės, kas atsitinka krepinio popieriaus skiautelėms ir guašui, kai sumaišome su vandeniu. Vaikams labai patiko spėlioti kas įvyks ir patikrinti ar jų spėjimas teisingas. Trečias eksperimentas – bandėme aštriu pagaliuku perdurti balioną, jo nesusprogdindami. Ketvirtas eksperimentas – vandens perpylimas iš vieno indo į kitą siūlu, siekiant, kad neišsipiltų vanduo. Šis eksperimentas buvo pats smagiausias. Į veiklas įtraukėme ir IT technologijas (STEAM raidė T (technologijos): sprendėme testus kompiuterio pagalba, pagal programėlę wordwall.com, taip pat, kad sužinotume kokia dienos spalva, turėjome nuskenuoti planšetės pagalba QR kodą. IT technologijų taikymas padarė veiklas įdomesnes ir neįprastas. Įgytas žinias pritaikėme ir praktiškai, aplankėme miestelyje esančius konteinerius ir surūšiavome atsineštas šiukšles.
Smagu. Savaitės tikslas ir uždaviniai įgyvendinti.

Vita Jonikienė,
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą