20171005_085611-COLLAGE (1)Koks gražus metų laikas ruduo… Keičiasi gamta, įvairiomis spalvomis nusidažo medžiai. Tik spėk grožėtis ir džiaugtis per vasarą užaugintomis gėrybėmis.
Panevėžio lopšelyje – darželyje „Draugystė“ kasmet spalio mėnesio pirmą savaitę organizuojamas „Rudens vėrinys“: jo metu „veriame“ į ,,Rudens vėrinį“ dainas, šokius, eilėraščius, savo darbelius.
Darželio kieme, soduose ir parkuose, vaikai su auklėtojomis ir tėveliais rinko rudens gėrybes: kaštonus, lapus, giles, rudenines gėles. ,,Rudens mozaikos“ papuošė įstaigos koridorių. Mandalų paradui ruošėmės kieme, bet prapliupęs lietus suginė visus į vidų. Vaikai sukūrė savo mandalas grupėse. Džiaugėmės vaikų ir pedagogų išradingumu.
Daug krykštavimo, lapų šėlsmo buvo, kai Dėdė Rudenėlis žaidė su ankstyvojo amžiaus vaikučiais. Po šventės Dėdė Rudenėlis visus pavaišino darželio šiltnamyje užaugintomis morkomis. Iš daržovių ir vaisių vaikai sukūrė ,,Vitaminų puokštes“.
Vyresnieji džiaugėsi išvyka į Pašilių stumbryną. Apžiūrėję stumbrus prisiminė, kaip reikia elgtis miške. Kodėl negalima šiukšlinti, kurti laužų. Miško aikštelėje kartu su Moliūgėliu ir šeimininke šoko, dainavo, atliko kūrybinius darbelius. Džiugino vaikų, tėvelių, pedagogų išradingumas. Visi patyrėme daug džiaugsmo ir teigimų emocijų.

Loreta Jankūnienė,
auklėtoja – metodininkė