Šių metų lapkričio mėnesį prasidėjo VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) inicijuoto pilotinio projekto „Pamokos miške“ veiklos Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijos mokiniams.
Projektu siekiama sudaryti sąlygas mokiniams į gamtą pažvelgti miškininko akimis, prisidėti prie mokinių ugdymo ir praktinėmis pamokomis gilinti žinias miškininkystės srityje.
Pirmųjų projekto užsiėmimų metu, penktų klasių mokiniai, Kazlų Rūdos miško muziejuje – informaciniame centre, padedant  VMU Kazlų Rūdos regiono padalinio darbuotojams A.  Kazakevičiui, R. Rutkauskui susipažino su gamtos apsaugos taisyklėmis, gyvosios gamtos buveinėmis, nykstančiomis rūšimis, kalbėjo apie miško paukščius, žinduolius stuburinius, atliko mokytojos parengtas praktines užduotis ir įtvirtino įgytas žinias. Pamokos vedė gamtos ir žmogaus mokytoja R. Žemaitienė.
Projektas „Pamokos miške“ mokiniams sudaro sąlygas integruoti miškininko profesijos veiklas į pamokų temas, atsižvelgiant į ugdymo planus. Mokiniai remdamiesi akivaizdžiais pavyzdžiais įsitikino, kad gamtoje yra tvarka, – vieni be kitų gyventi negali.  Todėl gamtą reikia saugoti, joje elgtis atsargiai ir tvariai.

Rasa Žemaitienė,
Gamtosauginių mokyklų koordinatorė įstaigoje