dscn4016Jau ketvirtus metus mokykla dalyvauja aplinkosaugos projekte ,,Mes rūšiuojam“. Svarbiausias projekto tikslas – ugdyti moksleivius, formuoti visuomenės teisingą požiūrį į aplinkos saugojimą, rinkti ir rūšiuoti elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamų baterijų atliekas.
Vykdant projektą, 2015 – 2016 m. m. iš švietimo įstaigų buvo surinkta ir išvežta 311 tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų. Mūsų mokyklos mokiniai surinko 262 kg atliekų . Šiais mokslo metais jau surinkta 101 kg atliekų, atliekas išvežė atliekų tvarkymo centras. Šiemet surinkome daug nenaudojamų mobiliųjų telefonų, panaudotų baterijų. Tai nedaug sveriantys daiktai, tad surinkti jų net 100 kg nebuvo lengva.
Minėtame aplinkosaugos projekte aktyviai dalyvavo padinių klasių mokiniai, kuriems geranoriškai talkino tėveliai. Į akciją įsijungė ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku“ (mokytoja J. Šližienė), ,,Jaunųjų daujotukų“ (mokytoja E. Butrimaitė) būrelio nariai, 6b klasės mokiniai (auklėtoja V. Narmontiene), kiti mokyklos mokytojai, šauniosios mūsų mokyklos valytojos.
Džiaugiamės, kad dalyvaujame šiame projekte ir esame neabejingi, tausojame mus visus supančią aplinką, savo ir aplinkinių sveikatą. Galėtume surinkti ir daugiau atliekų: galima atgabenti seną, nenaudojamą elektroniką, buitinę techniką. Ekologų būrelio nariai visada skatina visą mokyklos bendruomenę ir toliau rūpintis gamta – rūšiuoti atliekas.

Aistė Čerakavičiūtė,
ekologų būrelio ,,Žaliuoju taku“ narė