Ši tema kilo tik iš vienos kilusios idėjos, kurią mokytoja Vaida Čemerienė parsivežė iš Ispanijos. Ten lankydama savo giminaičius turėjo progą būti mokykloje ir susipažinti su veiklomis. Grįžusi pasidalino idėja su mokytoja Edita Brazauskiene ir nusprendė pamėginti.
Kokie mes visi esame skirtingi ir kokiose skirtingose planetose mes norėtume gyventi. Pastebėję, kad šiuolaikiniai vaikai domisi įvairiomis išgalvotomis istorijomis ir jas patys pasakoja, kuria, fantazuoja, pasiūlėme jiems kartu su tėveliais sukurti planetų pasaulį.
Tad šiais mokslo metais Panevėžio lopšelio – darželio „Žvaigždutė „Mėnulio“ ir „Saulutės“ 3-5 metų amžiaus vaikų grupėse nusprendėme  vykdyti ilgalaikį projektą šiais mokslo metaisšiais mokslo metais „Kelionė po Visatą‘‘. Pasitarę su tėveliais, pasidalinome laiku ir užduotimis ir pradėjome dirbti.
Iš pradžių mums atrodė, kad ši tema per sunki mūsų vaikams, bet kai pradėjome kalbėti ir dirbti, nusprendėme, kad viskas puikiai pavyks.
Pradžioje žiūrėjome filmuką apie kosmosą, planetas, kurį paruošė ir pristatė, buvęs darželio ugdytinis Vakaris Ablėnas. Vaikai labai susidomėjo ta tema ir daug ką išsiaiškino. Labiausiai pavyko veikla kartu su tėveliais. Kiekvienas vaikas su tėveliais gamino savo svajonių planetą ir atėję į grupę pristatė ją abiejų grupių vaikams. Atsirado įvairiausių planetų: Kačiukų, Lego, Knygų, F-1, Šiaušeniukų, Kalėdų planeta ir t.t.   
Įstaiga padovanojo edukaciją „Kosminis skrydis vaikams“. Ten vaikai galėjo pabūti tikrais kosmonautais ir nuskristi į kosmosą. Išsiaiškino, kurioje planetoje yra gyvybė ir kuri planeta didžiausia. Visi gavo kosmonautų pažymėjimus.|
Kartu su vaikais atlikome įvairius bandymus, kad išsiaiškintume, kaip skrieja raketos. Vienas paprasčiausias, kada pripūstas balionas jį paleidus skrieja stumiamas oro srauto.
Šiam projektui užbaigti yra suplanuotas baigiamasis renginys, kuriame  Saulė ir Mėnulis pakvies visas sukurtas planetas susirinkti į vieną didelę Žemę ir pamėginti sukurti nepaprastą pasaulį šioje planetoje.

Vaida Čemerienė ir Edita Brazauskienė,
Panevėžio lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ mokytojos metodininkės