Lapkričio mėn.22 d. Kazlų Rūdos Kazio Griniaus skyriaus Prano Dovydačio progimnazijos 8a klasės mokiniai vyko į edukacinę programą „Eksperimentuojant mokomės“ VDU Kauno botanikos sodo rūmuose. Rūmuose veikia į mokinius orientuota mokslinių tyrimų laboratorija. NSO laboratorijos pavadinimas kilęs iš lot. k. („Gamtos mokslai visiems“), laboratorijos simbolis – sraigytė. Ji žaismingai padeda lankytojams ieškoti įvairių gamtos mokslų žinių: ne tik botanikos ir zoologijos, bet ir paleontologijos, chemijos, biochemijos, ląstelės biologijos, fizikos, biofizikos, aplinkotyros.
Mokiniai darbo grupėse, vadovaujant universiteto atstovams, atlikinėjo cheminius bandymus „Rūgštys ir šarmai“, stebėjo kompleksinių junginių susidarymą. Praktinio darbo metu vyko hipotezės ir išvadų aptarimas.
NSO laboratorija leidžia mokiniams tapti tyrėjais, galinčiais atsakyti į įvairius klausimus ir atlikti bandymus, ugdomos gamtosauginės kompetencijos.

                                                                                                  Rasa Žemaitienė,
                                                                                                  chemijos mokytoja