Lietuvoje kovas – tikrojo pavasario pradžia. Jo visi labai laukiame ir norime, kad jis būtų pats šilčiausias ir gražiausias. Kovo 1-ąją dieną Mažeikių lopšelio-darželio „Saulutė“ „Smalsučių“ grupės ugdytiniai keliavo ieškoti pavasario ženklų įstaigos teritorijoje bei šalia esančiame Senamiesčio parke. Prieš išvyką, vaikai kartu su mokytojomis aptarė, kokie yra pirmieji pavasario ženklai, ko reikės ieškoti, į ką atkreipti dėmesį. Pirmąjį pavasario ženklą vaikai pastebėjo labai greitai – danguje ryškiai švietė saulė, šildydama orą, todėl sniegas jau buvo beveik ištirpęs. Kur ne kur, pavėsyje, vaikai dar rado sniego likučių, iš kurių jau lindo pirmosios pavasario gėlės – snieguolės. Į šias gėlių paieškas įsitraukė ir tėvai, siųsdami nuotraukas su pirmaisiais pavasario žiedais.
Antrasis pavasario ženklas – medžių pumpurai. Juos gamtos tyrinėtojai greitai rado, įdėmiai apžiūrėjo, spėliojo, koks tai medis. Pušyje vaikų laukė netikėta staigmena – dvi smagiai liuoksinčios voverės.Parke vaikai išgirdo čiulbančius paukščius, juk kovas juos mums grąžina iš šiltųjų kraštų. Įdėmiai įsiklausę, ugdytiniai suskaičiavo net 3 skirtingas melodijas, pabandė surasti giesmininkus. Sugrįžę paukščiai – tai trečiasis pavasario ženklas. Pašildžius žemę saulei, iš žiemos miego nubunda ir vabzdžiai. Boružės – vienos anksčiausiai pavasarį nubundančių vabalų. Mažieji detektyvai greitai ją rado. Apžiūrėję ir pasidžiaugę, vaikai atsargiai padėjo ketvirtą pavasario įrodymą ant minkštų samanų.
Penktasis, pats svarbiausias pavasario ženklas – kvapas. Žemės kvapas, kurį tokį specifinį ji turi tik anksti pavasarį. Vaikai žemę uostė ir diskutavo, ką šis kvapas jiems primena.
Pavasario detektyvai savo darbą atliko puikiai. Stebėdami, tyrinėdami, įsiklausydami ir uostydami jie rado net 5 pirmuosius pavasario ženklus, o būdami gryname ore ir judėdami, stiprino fizinę ir emocinę sveikatą.

Greta Rovbutienė,
ikimokyklinio ugdymo grupės mokytoja