Aplink lyg prisnigta… Ne, tai tikrai ne žiema. Tai pirmieji medžių žiedeliai, kuriuos padvelkęs vėjas išsklaidė po visą žemę. „Mokytoja, pažiūrėk koks grožis…“. Tokiais žodžiais mūsų darželio vaikai pasitiko atbundantį pavasarį. Šie iš vaikų lūpų ištarti žodžiai, geriausiai nusako, kad pavasaris tikrai pas mus užsuko pasisvečiuoti. Atbundanti gamta, spinduliuoja savo grožiu, paskatina naujiems darbams, atradimams ir ieškojimams.
Mažeikių r. Sedos lopšelis-darželis „Jurginėlis“ atbundančią gamtą pasitiko garsiai ir iškilmingai. Pirmiausia mokytojos ir vaikai pasirūpino paukšteliais. Vieną šiltą kovo mėnesio rytą drauge keliavo prie vaizdingos Varduvos upės pakrantės, ten medžiuose paliko staigmeną sparnuočiams, net tris inkilus, kuriuose neilgai trukus apsigyveno mažieji gyventojai.
Įstaigos bendruomenė nusprendė pasveikinti žemę. Mokytojos vaikams surengė „Žemės dienos“ minėjimo šventę. Visus nustebino į svečius užsukusi „Žemė“, „Saulė“, „Mėnulis“ ir „Lietus“. Iš antrinių žaliavų pagaminti kostiumai, nukėlė visus tarsi į pasaką. Drauge žaidė, šoko, išpuošė darželio tvorą, gėlėmis pagamintomis iš antrinių žaliavų. Saulė vaikams priminė, kaip rūšiuoti atliekas. Mes stengiamės išsaugoti švarią ir saugią aplinką, todėl ieškome būdų, kaip šviesti ugdytinius ir bendruomenės narius. Mokome tausoti ir saugoti gamtą, rūšiuoti atliekas ir jas prikelti antram gyvenimui.
Pavasarį mūsų darželio mokytojos ir vaikai dūzgia lyg bitės avilyje. Jau tradicija tapusi veikla „Žalioji palangė“, suburia visus rimtam ir atsakingam darbui. Viskas prasideda nuo mažos sėklytės, kuri reikalauja ypatingo dėmesio ir meilės. Kiek emocijų sulaukta išlindus pirmam daigeliui. Vaikai jaučia atsakomybę rūpindamiesi savo augalėliais. Užaugusiais svogūnais ne tik džiaugiasi, bet mokosi juos panaudoti, pjausto, ragauja ir gamina maistą. Kitus užaugintus daigelius perkelia į darželio lauke esantį „Saulės daržą“. Visą vasarą rūpinasi jais, laisto ir džiaugiasi užderėjusiu derliumi. Džiugu, kad vaikai nuo pat mažumės moka pasidalinti, net pirmąją, ta vienintele išsirpusia braške…
Vaikai mūsų darželyje pasirūpina net pačiais mažiausiais gyventojais – vabaliukais. Lauko aikštelę puošia nuostabus „Vabzdžių viešbutis“. Jį patys savo rankelėmis, kartu su mokytojų pagalba, kūrė vaikai. O kiek džiaugsmo, kai jame pavyksta pamatyti apsigyvenusį vabaliuką.
Mūsų įstaigos bendruomenė didelį dėmesį skiria gamtosaugai, todėl stengiasi, kad vaikai pamiltų gamtą, kad joje praleistų kuo daugiau laiko. Įvairiausi sporto projektai, išvykos, šventės, varžybos, veiklos, renginiai, traukia vaikus išeiti į lauką, pasigrožėti mus supančia gamta. Vaikai ne tik žaidžia šėlsta ir pramogauja, tačiau prisideda prie jos tvarkymo ir puoselėjimo. Kiekvienais metais dalyvauja akcijoje „Darom“. Šiais metais vaikai kartu su mokytojomis tvarkėsi ne tik darželio teritorijoje, bet ir už jos ribų.
Po visų veiklų ir pramogų vaikai turi galimybę atsipalaiduoti, pasimėgauti gamta šiek tiek kitaip. Darželyje vaikams nutiestas takelis, šiuo „Basakoju takeliu“ vaikai vaikšto basomis kojytėmis. Takelis sukurtas iš gamtinės medžiagos: akmenukų, kankorėžių, smėlio, samanų, medžių šakelių… Sveikata mums labai svarbi, todėl visa bendruomenė džiaugiasi mokytojų išradingumu ir šia sukurta pramoga.
Pavasaris nuostabus metas, atgyjančios gamtos grožis džiugina kiekvieną. Vaikai myli gamtą, ja džiaugiasi ir puoselėja. Svarbu nepamirši parodyti vaikui, kaip nuostabiai lauke šviečia saulė, kokių debesėlių galima pamatyti aukštai pakėlus galvą į dangų, kaip skaniai kvepia gėlės laukuose, kokia minkšta pievos žolė…
Gamtosauginės ugdymo darbo grupės nariai džiaugiasi, didžiuojasi ir dėkoja visai darželio bendruomenei už aktyvų dalyvavimą ir bendradarbiavimą.

Gamtosauginės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė L. Juodeikienė,
Socialinė pedagogė – sekretorė Aurelija Jonaitytė.