img_0857_1Spalio mėn. 4-toji – Pasaulinė gyvūnų diena. Alksniupių pagrindinė mokykla šią datą paminėjo keliais etapais. Tądien, pirmos pamokos pradžioje, mokyklos bendruomenė rinkosi II aukšto foje, kur vyko augintinių paroda. Kadangi šuniukų ir kačiukų nešti nebuvo galima, mokiniai nešė kitus augintinius, o tai buvo triušiukai. Be gyvų augintinių parodos, vyko ir piešinių – nuotraukų paroda, kurios metu mokiniai taip pat galėjo parodyti namuose likusius savo augintinius.
Renginio metu didžiausias dėmesys buvo skirtas beglobiams gyvūnams, žmonių elgesiui su jais. Buvo paminėta šeima iš Alksniupių krašto, kurie rūpinasi beglobiais gyvūnais. Tai Valė ir Richardas Remeikos. Jie savo sodyboje priglaudžia benamius šunis, kates, parūpina fermoje gyvenančioms katėms maisto. Už šią veiklą mokyklos bendruomenė jiems įteikė padėką.
Parodos metu, savaitę, parduotuvėje ir mokykloje buvo renkamos aukos Šiaulių gyvūnų globos namams, į kuriuos spalio mėn. 8 d. Alksniupių pagrindinės mokyklos gamtosaugininkai ir nuvyko. Nuvežė gyvūnams maisto ir mokinių bei kaimo bendruomenės paaukotus lėšas – 50 eurų. Apžiūrėjo čia gyvenančius šunelius ir katytes. Džiugu, kad po mūsų apsilankymo bent keli gyvūnėliai rado namus: Ida Andrejauskaitė pasiėmė iš prieglaudos kačiuką ir pažadėjo juo rūpintis, taip pat vieną šunelį nusižiūrėjo Samanta Jokubauskaitė, vėliau jį pasiėmusi su tėveliais.
Grįždami iš prieglaudos, užsukome į jau 15 metų prie Talkšos ežero vykstantį Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti renginį, organizuojamą Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro. Gaila, kad oras buvo darganotas, todėl dalyvių ir žiūrovų buvo mažai. Tačiau tai mūsų neišgąsdino. Mokiniai dalyvavo dėlionės konkurse, jodinėjo, stebėjo šunų su jų šeimininkais varžybas, šuns – policininko pasirodymą, apžiūrėjo augintinių parodėlę.
Norėtųsi, kad toks Pasaulinės gyvūnų dienos paminėjimas taptų mūsų mokykloje tradicija.

Jurgita Beklešovienė,
Gamtosaugininkų būrelio vadovė