Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos, „Varpelių“ priešmokyklinio amžiaus grupės ugdytiniai ir mokytojos, vykdydami akciją „Žiemą šalta, nejauku, atskubame su maistu“, sausio 17 dieną, per patį viduržiemį, nepabūgę šaltuko ir gilių pusnų, skubėjo į mišką su lauktuvėmis žvėreliams bei paukšteliams, Na, o pačią kelionę po mišką galime pavadinti – nepakartojama žiemos miško pasaka – žiemą miške tikrai ne tik gražu, ne tik smagu, bet ir sveika. Pasirodo, žiemos oras yra pats švariausias, o miške, tai neabejotinai ir sveikiausias. Tad galėjome pasimėgauti geru oru. Aplink – sniego pusnys, baltu sniegu pasidabinę medžiai, pro kurių šakas skverbėsi ir džiugino saulės spindulėliai, o sniego paklotė tviskėjo sidabro atšvaitais.
Spaudžiant šaltukui teko darbuotis labai greitai. Visas gėrybes palikome miške: po medžiais dėjome šieną, morkas, kopūstus, ant šakelių prismaigstėme obuolių, batono, duonos riekelių, bėrėme grūdus, saulėgrąžas. Paruošėme tikrai skanias ir šaunias vaišes miško gyventojams. Nepamiršome ant medžių šakų sukabinti mini lesyklėlių „Obuoliukų – skanuoliukų“. Jas vaikai pagamino grupėje, labai kruopščiai ir atsakingai smaigstė saulėgrąžas į obuoliukus, rišo raištelius.Žiemą su šalčiu nepajuokausi: tad iš miško pasišokinėdami ir pabėgiodami skubėjome į Pašvenčio girininkiją. Čia mus lydėję miškininkai Kęstutis ir Tadas pakvietė sušilti bei išgerti gardžios arbatos. Gerdami šiltą arbatėlę, vaikai klausėsi girininko Kęstučio pasakojimo apie žvėrelių ir paukštelių gyvenimą žiemos metu.
Pašvenčio girininkijos darbuotojai pasidžiaugė mažaisiais miško gyventojų globėjais, padėkojo už atvežtas gėrybes, o svarbiausia – sulaukė vaikų pažado, kad visą žiemą pasikvietę į pagalbą tėvelius nepamirš ir rūpinsis gyvūnais bei paukšteliais. Vaikai, sušilę ir laimingi, kupini geros nuotaika saugiai grįžo į mokyklą. Štai tokia šalta, bet graži buvo mūsų žiemos miško pasaka.

Inga Krikštanienė,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja