Atėjus vasarai visi skubame nusimesti sunkius sezoninius rūbus, išsilaisvinti iš rutinos ir streso, susitikti su draugais, papramogauti ir pailsėti gamtoje ar pajūryje. Jūra yra didelis, įdomus pasaulis su savais gyventojais ir savomis taisyklėmis. Mums visiems reikėtų labiau tą pasaulį pažinti ir saugoti. Būna apmaudu kada turiningą poilsį prie jūros nutraukia nemaloni patirtis, nelaimingas atsitikimas ar trauma, dėl kitų žmonių neatsakingo  elgesio – ne vietoje paliktų, numestų ar net jūroje plaukiojančių  šiukšlių.
Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į šią opią problemą Palangos lopšelio-darželio Ąžuoliukas“ bendruomenė, padedant  visuomeninei organizacijai „Lietuvos žaliųjų judėjimas“, Palangos Botanikos parko administracijai 2023 metų birželio 22 d. Palangos Birutės parko Mėlynosios vėliavos paplūdimyje atidarė  ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių parodą Vėjas šiaušia švarias jūros bangeles“.
Paroda paplūdimyje organizuojama septintus metus, joje eksponuojami 47 vaikų kūrybiniai darbai iš Palangos ikimokyklinio ugdymo įstaigų: Ąžuoliukas“, Nykštukas“, Žilvinas“, Pasaka“, Gintarėlis“. Šiais metais į parodą įsijungė ir Palangos pradinės mokyklos pirmos klasės mokiniai su mokytoja Aisedora Beniušiene.  
Vaikų piešinių pagalba siekiame atskleisti tai, kaip mes galime saugoti gintarinį pajūrį, laikantis elementarių draugiško aplinkai gyvenimo principų, kurių turėtų laikytis kiekvienas (mažinant buitines atliekas, saugant kopas, augmeniją, mažinant plastikinių maišelių naudojimą). Tokiomis ekologinio sąmoningumo veiklomis norime įkvėpti ir visuomenę keistis, didinti visų mūsų atsakingumą saugoti jūros vandenis.
Parodos dalyvius ir svečius džiugino atplaukęs žvejys Kastytis“ (aktorius Linas Lukošius). Mažiesiems gamtos sergėtojams teko įveikti daug užduočių: pinti tinklus, perduoti draugui meškerę, gaudyti žuveles, linksmai šokinėti per sukamą virvę. Ugdytiniai ne tik linksminosi, bet ir smagiomis dainomis apie jūrą džiugino susirinkusius svečius bei tėvelius. Lietuvos žaliųjų judėjimo” vadovas Renaldas Rimavičius parodos dalyvius apdovanojo padėkomis ir saldžiais prizais.
Mielai kviečiame visus miesto gyventojus bei svečius aplankyti parodą, pasigrožėti vaikų darbais ir prisiminti, kad švarūs Lietuvos paplūdimiai, tyra jūra yra mūsų visų rūpestis ir atsakomybė.

Aušra Pališaitienė,
Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja