Skatindami iš panaudotų daiktų arba atliekų padaryti naują daiktą, prikelti jį antram gyvenimui, Panevėžio lopšelyje – darželyje „Draugystė“ organizavome respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių, pedagogų ir ugdytinių tėvelių kūrybinių darbų ir priemonių parodą „Plastikinių šiaudelių iššūkis“. Kvietėme kūrybiškai panaudoti plastikinius šiaudelius, atliekas. Parodoje dalyvavo 181 pedagogas iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Kelmės, Palangos, Raseinių, Marijampolės, Lazdijų, Vilkaviškio, Jonavos, N. Akmenės, Šilalės, Šalčininkų, Kalvarijos, Šilutės, Kretingos, Tauragės, Ukmergės, Kupiškio, Kuršėnų, Radviliškio, Anykščių, Plungės, Senosios Varėnos, Visagino, Širvintų, Rokiškio miestų ir rajonų švietimo įstaigų. Parodos dalyviai kūrė žaidimus, priemones, dekoracijas, erdvines kompozicijas, panaudodami plastikinius šiaudelius. Džiaugiamės įgyvendintų kūrybinių idėjų gausa ir įvairove.
Sukurtos priemonės smulkiajai motorikai, dėmesiui, atminčiai lavinti, spalvų, raidžių ir skaičių, geometrinių formų pažinimui. Pagaminti stalo žaidimai ,,Futbolas kitaip“ , žaidimai – labirintai ir kt. skatina vaikus lenktyniauti, ieškoti kliūčių įveikimo būdų. Tobulėjo vaikų pažinimo, meninė kompetencijos, kuriant Lietuvos žemėlapius, močiutės sodybos statinius, statant namus, bokštus, pilis. Vaikai, mokytojai ir tėveliai, panaudodami šiaudelius, įgyvendino pačius įvairiausius sumanymus: sukūrė ,,Dinozaurų namą“, ,,Svajonių laivą“ , ,,Ateities automobilį“, pabuvojo kosmose.
Džiaugiamės mokytojų bendradarbiavimu ir idėjų sklaida.

Daiva Margelienė,
Gamtosauginio komiteto pirmininkė