Klimato kaita ir sąmoningas poreikis apsaugoti aplinką skatina ugdyti suvokimą, kad kasdieninis mūsų vartojimas turi būti pamatuotas. Skatindami iš nebereikalingų sagų sukurti naują daiktą, Panevėžio lopšelyje-darželyje „Draugystė“ organizavome respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų pagamintų priemonių ir žaidimų virtualią parodą „Kuriu iš sagų“.
Parodoje dalyvavo 79 pedagogai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Plungės, Raseinių, Mažeikių, Radviliškio, Jonavos, Prienų, Anykščių, Jurbarko, Šalčininkų miestų ir rajonų švietimo įstaigų.
Parodos dalyviai kūrė priemones ir žaidimus, panaudodami sagas. Stebino kūrybinių idėjų gausa ir įvairovė. Sukurtos priemonės skaičių ir raidžių, geometrinių formų pažinimui; kilimėliai, pėdutės – delniukų ir kojų pėdų masažavimui, priemonės spalvų pažinimui. Daug priemonių ir žaidimų pagaminta smulkiosios motorikos lavinimui: ,,Sagučių kopetėlės“, „Sagų dėžutė“, ,,Gėlytė“ ir kt. Smagūs stalo žaidimai ,,Rask porą“, Linksmosios kišenėlės“. Kūrybinių gebėjimų ugdymui panaudoti sagų spaudukai, sagų mozaika. Priemonė „Metų medis“ sukurta mįslės motyvais: Stovi ąžuolas su dvylika šakų, tose šakose po keturis lizdus, tuose lizduose po septynis kiaušinėlius (Metai, mėnesiai, savaitės, dienos). Priemonė padeda vaikams suvokti laiko matavimą, skatina norą skaičiuoti dienas. Naudojant pakabinamas metų laikų ir mėnesių pavadinimų korteles, įsimena jų eiliškumą, bando skaityti. Ugdomos pažinimo, komunikacinė, socialinė ir meninė kompetencijos.
Džiaugiamės respublikos mokytojų bendradarbiavimu ir idėjų sklaida.

Daiva Margelienė,
Gamtosauginio komiteto pirmininkė