2022 m. birželio 22 dieną Palangos Birutės parko paplūdimyje atidaryta vaikų paroda Aš noriu augti prie švarios jūružės“, kuriame plevėsuoja Mėlynoji vėliava, liudijanti, kad ši pajūrio aplinka atitinka aukščiausius aplinkosauginės kokybės reikalavimus. Šioje parodoje vaikų piešiniais siekiama atkreipti dėmesį į Baltijos jūros ekosistemos jautrumą, taršos problemas. Gamtos pažinimas ir tyrinėjimas, vaikų saviraiška per meninę veiklą, suteikia vaikui galimybę plėsti akiratį, formuoti nuostatą veikti gamtos labui.
Parodoje dalyvavo ugdytiniai iš Palangos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų: „Ąžuoliuko“, „Pasakos“, „Nykštuko“, „Žilvino“, „Sigutės“, „Gintarėlio“.
Į parodos atidarymo šventę atšuoliavo „Kakė Makė“ (mokytoja Julija Valančienė) bei „Neptūnas“ (mokytoja Rima Budrytė).
„Jūros valdovas“ papasakojo vaikams apie jūros gelmes, jų taršą. Vaikai ir „Kakė Makė“ sužinojo kokį pavojų kelia aplinkai plastikiniai gaminiai, išsiliejusi nafta, įvairios šiukšlės. Diskutuodamas su vaikais aplinkosaugine tema, nepamiršo dainų, žaidimų apie jūrą, kuriuos organizavo meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė.
Parodos atidarymo pabaigoje Lietuvos žaliųjų judėjimo koordinatorius Renaldas Rimavičius apdovanojo mokytojus, socialinius partnerius padėkomis, vaikus saldžiomis dovanėlėmis ir padėkos raštais. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė padėkojo Renaldui Rimavičiui, Palangos Botanikos parko direktoriui Valdui Pakusui už bendradarbiavimą, vaikams, mokytojams už surengtą gražią parodą. Ji teigė, kad kiekvienas galime bent maža dalelyte prisidėti prie švaresnės jūros, sveikesnės žuvies ir gražesnio rytojaus. Pradėkime nuo lengvų žingsnių – atliekų rūšiavimo, draugiškų aplinkai pakuočių, ekologiškesnių skalbiklių, valiklių, plastiko mažinimo.
Siekime, kad pažintis su gamtos pasauliu vaikams teiktų džiaugsmą. kad kiekvienas žingsnis būtų tarsi kelionė į gerumą gamtai.

Zita Paulikienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui