Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje, kovo 20 dieną vyko šventinis renginys pasaulinei Žemės dienai paminėti „Myliu žemę, myliu – saulę ir gėles“. Kovo 20-oji ypatinga dar ir tuo, kad tai yra pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Džiaugiamės atbundančia pavasario gamta, pirmosiomis gėlėmis, vis ilgiau mus džiuginančia saulės šiluma ir šviesa. Ruošiantis šventinei dienai vaikai kartu su mokytojomis sukūrė nuostabių gėlių žiedų, stengėsi panaudoti grupėse turimus kuo senesnius spalvoto popieriaus, kartono lapus, dekoravo rasdami ir tvariai panaudodami įvairias spalvoto popieriaus atliekas ar antrines žaliavas.
Šventės metu Mokyklos kiemelyje pabandėme sustoti į gyvą gėlės žiedą, tai – mūsų dovana Žemei. Vaikai yra patys nuostabiausi Žemės žiedai, kurių lūpomis kalba pati tikriausia tiesa: „puošti, o ne teršti“. Švęsdami Žemės dieną ne tik kalbėjomės apie mūsų planetai iškilusius pavojus, bet ir pažadėjome savo mažais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Mokyklos bendruomenė jau ne vienerius metus aktyviai vykdo gamtosaugines veiklas, tad šventės metu visos grupės buvo apdovanotos padėkomis už gamtosauginių vertybių puoselėjimą.
Atrodo, tokie nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas, bet tai padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai. Naudojant šiuos išteklius teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą, dėl ko šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai amžino įšalo zonose. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.

Inga Krikštanienė,
„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė