Šį rugsėjį startavo tarptautinė estafetė „Laikas senka“ (Running Out of Time) – rekordinė 7 767 kilometrų estafetė be sustojimo iš Glazgo (COP26) į Šarm el Šeichą (COP27) siekiant kovoti su klimato kaita! Maršrutas užsibaigė lapkričio 6 d. Šarm el Šeiche, kuriame prasidėjo COP27 klimato kaitos konferencija.
Norint įtraukti kuo daugiau moksleivių renginio organizatoriai siūlė ir viso pasaulio mokykloms prisidėti prie iniciatyvos dalyvaujant Globalinėje mokyklų veiksmo dienoje lapkričio 3 dieną, kuri skatina mokinius mąstyti globaliai ir užmegzti ryšį su mokyklomis visame pasaulyje.
Gamtos mokyklos būrelių „Jaunieji ekologai“ ir „Gamtos klasė“ mokiniai taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos, organizuodami estafetę mokyklos kieme. Drauge su mokiniais aiškinomės, kas yra klimato kaita ir šiltnamio efektas bei kokie padariniai mūsų visų laukia, jei neprisidėsime prie globalinio atšilimo mažinimo. Žaidėme Šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos žaidimą, bėgome estafetėje ir skaičiavome nubėgtą nuotolį. Iš viso bėgo 22 vaikai, o visas mokinių nubėgtas nuotolis – 9,5 km – buvo užregistruotas „Laikas senka“ (Running Out of Time) svetainėje, kurioje kartu visos mokyklos jau surinko 25,176 km.
Ši iniciatyva skatina susimąstyti – kiekvienas galime prisidėti ir kiekvienas laimi, kai imamės klimato veiksmų.

Dovilė Šablinskienė,
Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė