Tris Panevėžio miesto mokyklas: Beržų ir „Ąžuolo“ progimnazijas bei Gamtos mokyklą, dalyvaujančias tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, sieja ir daugiau bendrų veiklų. Jau ketvirti metai šios mokyklos, pasirašę jungtinės veiklos bendradarbiavimo sutartį, vykdo neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektus, finansuojamus Panevėžio savivaldybės lėšomis.
Panevėžio gamtos mokyklą prieš porą savaičių papuošė „Ąžuolo“ progimnazijos moksleivių sukurti kalėdiniai angeliukai. Gaila, tačiau mielų ir gražių žaisliukų karantino laikotarpiu niekas nepamatys… „Kalėdinių žaisliukų“ parodos atidarymas Gamtos mokyklos patalpose turėjo būti paskutinis bendras renginys, vykdant jungtinę bendradarbiavimo sutartį.
Jungtinės veiklos bendradarbiavimo sutartimi įstaigos įsipareigojo suorganizuoti keletą konkrečių projekto bendrų veiklų. Beje, tik viena tokių veiklų, kurioje sudalyvavo visų trijų mokyklų mokinių atstovai – rugpjūčio 12-14 dienomis Gamtos mokykloje vykusi dieninė 3 valandų stovyklėlė lauko sąlygomis „Bendraminčių rytmečiai“, užėmusi įvairiapuse veikla 15 projekto dalyvių. Mokiniai, skatinami vadovių, dalinosi informacija ir žiniomis apie neigiamus socialinius veiksnius, jų prevenciją. Stovyklautojai, įgiję naujų draugų, pramogavo, sportavo, kepė sumuštinius, globojo mokyklos gyvūnus, daržininkavo, mėgavosi vandens malonumais, bendravo prie mokyklos laužo, aktyviai leido laiką Prekybos ir pramogų centro „Rožynas“ boulingo klube bei užsiėmė kita prasminga, kūrybinga veikla gamtinėje aplinkoje.
Tačiau kiti renginiai šįmet buvo kitokie… Dėl epidemiologinės padėties šalyje paskelbus karantiną, pakeitėme kai kurių renginių organizavimo formą arba juos vykdėme nuotoliniu būdu. Rugsėjo-spalio mėnesiais, siekiant išvengti kontakto tarp skirtingų mokyklų mokinių, renginiai buvo organizuojami kiekvienai dalyvių komandai atskirai.
Kasmetinis ir jau tapęs tradiciniu bendras 3 mokyklų prevencinis-edukacinis renginys „Draugystės laužas” šįmet taip pat buvo kitoks: „Ąžuolo”, Beržų progimnazijų ir Gamtos mokyklos mokinių komandoms jis vyko atskirai.
Spalio mėn. pirmieji prie „Draugystės laužo“ atskubėjo Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviai. Šaunuoliams iš „Ąžuolo“ nesutrukdė ir lietingas oras: padirbėję edukacinėje pamokoje „Pirkdamas – mąstau, rūšiuodamas – taupau“, vaikai kartu su mokytojais užsiėmė neįprasta kūrybine veikla: piešė rudeninius lapus ant tekstilės su plaktukais. Užsiėmime dalyvavę vaikai patyrė naujų įspūdžių, sužinojo įdomios informacijos ir turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus neformalioje aplinkoje.
Beržų progimnazijos komanda, atvykusi po keletos dienų, dalyvavo orientacinėse varžybose, žaidė sportinius žaidimus, daržininkavo.
Visus susitikimus, jei tik jiems nepamaišė lietus, baigėme prie laužo: skanavome lauže keptas bulves, vaišinomės mėtų arbata, dalinomės idėjomis ateičiai. Popietės neprailgo. Jos buvo smagios, turiningos ir prasmingos: suteikė naujų žinių, įgūdžių, džiugių emocijų bei įspūdžių. Karantinas pakoregavo projekto vykdymą, tačiau draugų neišskyrė: liks bendrystė ir projektų vadovų idėjos ir planai, kaip susitikti ateityje.

Valda Briedienė,
Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė

Nuotraukos: organizatorių