Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė kasmet tęsia gražią tradiciją organizuodami gerumo – paramos akciją beglobiams gyvūnams. Galima pasidžiaugti, kad šiemet surinkta virš 200 kg. įvairaus maisto, skanėstų, paklotų šuniukams, kačiukams bei kitų būtiniausių reikmenų beglobiams augintiniams. Už tai esame dėkingi vaikams ir jų tėveliams už geranoriškumą ir dosnią paramą. Geri darbai nelieka nepastebėti.
Spalio 21 d. rytą sulaukėme ypatingų svečių. Vaikus aplankė kinologė Eglė Mulevičiūtė iš Baltijos kinologijos centro su savo augintiniu vokiečių aviganiu Brunu. Kinologė pasakojo ir rodė skaidres. Vaikai sužinojo, kad pasaulyje yra virš 200 šunų veislių. Išgirdo dešimties populiariausių keturkojų pavadinimus (taksai, rotveileriai, bigliai, buldogai, pudeliai, aviganiai ir kt.) ir pirmąją vietą užimančią, populiariausią veislę – labradoro retriveriai. Kinologė Eglė papasakojo vaikams apie šunis, kurie atlieka tarnybą: uoslės pagalba gali surasti pasiklydusį žmogų, padėti neįgaliems ir regėjimo netekusiems žmonėms. Dresiruoti šunys dirba pėdsekiais, policijoje, ūkiuose prižiūri avis, traukia roges, dalyvauja lenktynėse ir parodose. O šeimose gyvena, kaip tikri šeimos nariai ir saugo namus. Ne veltui sakoma, kad ,,šuo geriausias žmogaus draugas“.
Didelio džiaugsmo vaikiškoms širdelėms suteikė pažintis su keturkoju draugu. Jie galėjo paglostyti Bruną, nusifotografuoti su juo, dalyvauti šuniuko pasirodymuose. Vaikai pamatė, koks Brunas pareigingas ir paklusnus, kaip atlieka įvairias komandas, kokių moka akrobatinių triukų, šuolių, koks ištikimas savo vedliui – šeimininkui. Tai labai protingas ir draugiškas šuo.
Susitikimo metu ugdytiniai susipažino dar su viena – kinologo profesija. Patyrė daug džiugių emocijų ir įspūdžių, suvokė, kad reikia gerbti kiekvieną gyvą padarą. Kitais metais vaikai ir visa ,,Ąžuoliuko“ bendruomenė vėl lauks Bruno atvykstant į svečius. Sėkmės jam tarnyboje.

Jūratė Mikalajūnaitė,
ikimkyklinio ugdymo mokytoja