2022 m. spalio 13 – 14 dienomis ikimokyklinio ugdymo ,,Bitučių“ ir priešmokyklinio ugdymo ,,Sraigelių grupių ugdytiniai vykdydami projektą ,,Kuo užaugęs būsiu“ su mokytojomis Daiva Vaidžiūnienė, Aušra Pališaitiene keliavo į netoli Palangos įsikūrusį žirgyną „Zigmo žirgai“. Žirgyne vaikus pasitikusi instruktorė Ugnė, supažindino su žemaūgiais poni arkliukais, kurių aukštis neviršija 1,48 m, jų kojos trumpesnės, puresnė žemę siekianti uodega ir pasišiaušę karčiai. Visi norėjo paglostyti, apžiūrėti šiuos puikius gyvūnus. Susipažinę su dviem poni arkliukais ugdytiniai iškeliavo pajodinėti.
Po pramogos mažieji keliautojai susipažino su žirgais, besiganančiais pievoje bei esančiais arklidžių garduose. Vaikai atvežė lauktuvių – obuolių, morkų ir patys bandė šiais skanėstais juos pavaišinti. Instruktorė Ugnė papasakojo vaikams, kad žirgai yra smalsūs ir žmonėms draugiški gyvūnai. Jiems viskas įdomu, jie nori dalyvauti, matyti. Žirgas atskiria balsą, kvapą, jis jaučia žmogų ir atpažįsta tą, kuris jį myli ir prižiūri. Žirgyne dirbantys darbuotojai turi daug darbo, nes žirgams reikalinga didžiulė priežiūra – kasdien turi būti valomi gardai, žirgai šukuojami, vedžiojami, šeriami – žole, šienu. Ugdytiniai sužinojo, kad kiekvienas žirgas kaip ir žmonės turi savo charakterį. Jie viską supranta, ir jiems nesvarbu nei ką tu veiki, nei kaip atrodai. „Žirgams svarbu, kaip tu su jais elgiesi, jie už tai tave ir vertina“, – pasakojo instruktorė Ugnė.
Grįžę į įstaigą ugdytiniai piešė žirgus, pasakojo patirtus įspūdžius ir su mokytojais aptarė žirgininkystės darbuotojo profesijos privalumus.

Zita Paulikienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui