Pabradės „Ryto“ gimnazija – Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) Gamtosauginių mokyklų programos dalyvė ir kiekvienais metais už savo aplinkosauginę veiklą yra įvertinama Gamtosauginių mokyklų Žaliąja vėliava.
Šiemet tai buvo jubiliejinis, dešimtasis Žaliosios vėliavos apdovanojimas „Ryto“ gimnazijai!
Gražią ir saulėtą rugsėjo 7-osios dienos pavakarę, grupė Švenčionių raj. Pabradės „Ryto“ gimnazijos moksleivių kartu su mokytoja Zita Čičiurkiene susirinko Verkių regioniniame parke, Balsio ežero paplūdimyje. Ir šįkart apdovanojimas buvo įteiktas ne mokykloje, o Balsio ežero paplūdimyje, įvertintame Mėlynąja vėliava – tarptautiniu paplūdimio kokybės simboliu.
Po Žaliosios vėliavos apdovanojimo įteikimo vyko edukacija, kurią vedė Pavilnių ir Verkių regioninių parkų ekologas Rokas Butkus. Pristatydamas parkų gamtines vertybes, gidas atkreipė dėmesį, jog nors parkai savo apimama teritorija yra mažiausi Lietuvoje, tačiau rūšių gausa ir įvairove nenusileidžia kitiems Lietuvos parkams.
Moksleiviai sužinojo, jog visiškai šalia Balsio ežero aptinkama viena labiausiai saugomų, į Raudonąją knygą įrašyta, ir Verkių regioninio parko herbe vaizduojamų rūšių – plačialapė klumpaitė.
Balsio ežere auga saugomas, taip pat į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktas, šiurpinis žvakidumblis. Ežeras – vilniečių ir miesto svečių pamėgta poilsio vieta, o viena iš grėsmių šiai rūšiai – intensyvi rekreacinė veikla vandenyje, todėl parkų direkcija riboja vandens transporto priemonių naudojimą ežere.
Parko ekologas edukacijos dalyviams pasakojo apie invazines rūšis, apibūdino kokios priemonės taikytos siekiant išnaikinti invazinę rainuotųjų vėžių rūšį; nukeliavę prie Riešės upės slėnio, mokiniai sužinojo apie šios teritorijos svarbą bendrijų apsaugai.

LŽJ informacija