Spalio mėn. 25 d. Panevėžio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ komanda organizavo  nuotolinę respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų  metodinę-praktinę konferenciją ,,Patyriminės STEAM veiklos  lauko erdvėse“. Konferenciją pradėjome įstaigos direktorės sveikinamuoju žodžiu ir konferencijos organizatorių (direktorės Jurgitos Ablėnės, ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Editos Brazauskienės, ikimokyklinio (priešmokyklinio) ugdymo mokytojos Inos Dolgovaitės, ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Ingridos Kanapeckienės, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sandros Nosevičienės, meninio ugdymo vyresniosios mokytojos Kristinos Jankuvienės) pirmuoju pranešimu konferencijos tema ,,Patyriminės STEAM veiklos  lauko erdvėse“. Mokytojos pasidalino įvairiomis STEAM veiklomis įstaigos kieme, Panevėžio poilsio ir kultūros parke, Panevėžio gamtos mokykloje, Medikonių kaime esančiame alpakų ūkyje ir Pašilių stumbryne. Antrąjį pranešimą „Kieme draugiška ir linksma“ parengė ir pristatė Panevėžio lopšelio-darželio „Diemedis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė Audronė Verikienė, pasidalinusi įvairiomis veiklomis, pramogomis įstaigos kieme ir lauko klasėje. Pranešimą „Margaspalvio rudenėlio dovanos“ apie įvairius žaidimus ir tyrinėjimus lauke, parengė ir pristatė Panevėžio lopšelio-darželio „Riešutėlis“ ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Loneta Petrulienė.
Panevėžio lopšelio-darželio „Dobilas“ ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Lina Rimėnienė pristatydama pranešimą „Ta, kuri gyvena kriauklėje“ kalbėjo apie vykdytą projektą, kuriuo ugdytinius supažindino, skatino stebėti ir tyrinėti sraiges, o taip pat pasidalino ir akimirkomis iš sraigių ūkio. Savo pranešime „STEAM veiklos lauke“ Panevėžio lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jūratė Paršonienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Inga Leonienė pristatė įstaigos sodą ir kokias veiklas ten vykdo.
Panevėžio lopšelio-darželio „Diemedis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Raminta Užusienienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja ekspertė Vilma Dargelienė (pranešimas „STEAM‘ukas lauke – mokausi kaupdamas patirtį“) pristatė kokius aplinkos pažinimo aspektus taikė, pasakojo apie vykdytas veiklas tiek įstaigos kieme, tiek ir lauko klasėje. Vykdytomis STEAM veiklomis įstaigos kieme taip pat pasidalino ir Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Loreta Jankūnienė bei Rasa Povilonienė, parengusios pranešimą  „Žaidžiu ir atrandu su STEAM“. „Atradimai gamtos pasaulyje“ – Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui, mokytojos Editos Miežinienės pranešimas apie patirtis tiek vykdant veiklas įstaigos lauko aplinkose, tiek ir Panevėžio gamtos mokykloje.
Pranešime „Kurk-tyrinėk-pažink“ Panevėžio lopšelio-darželio „Taika“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, mokytoja metodininkė Jolita Spundzevičienė, priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Inga Sivinskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Stočkienė pristatė veiklas lauke, lauko klasėje ir patirtis dalyvaujant Erasmus+ projekte Italijoje, Bolonijoje.
Savo įžvalgomis apie veiklas lauke pasidalino Šiaulių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Janina Grigalaitienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolita Jankuvienė, pristačiusios pranešimą „PATYRIMINĖS STEAM VEIKLOS. Ruduo, žiema, pavasaris, vasara“. Na, o mūsų nuotolinę konferenciją užbaigė Šiaulių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Čepaitienė ir  ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Monika Šlaustienė (pranešimas „Kuriu iš to, ką turiu“).
Smagu buvo pasidalinti patirtimis, idėjomis, sėkmingos  veiklos patirtimis.

Parengė:

Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorė Jurgita Ablėnė,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Edita Brazauskienė ir Ingrida Kanapeckienė,
ikimokyklinio (priešmokyklinio) ugdymo mokytoja Ina Dolgovaitė,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Nosevičienė ir meninio ugdymo vyresnioji mokytoja Kristina Jankuvienė.