„Jie daro miesto orą švaresnį, suteikia žmogui pavėsį, karštą vasaros dieną. Medžiai – paukštelių namai… Medžiai , kaip žmonės auga ir gali sirgti…
O kodėl žmonės nukirto sveikas liepas?“ – tai Šiaulių specialiojo ugdymo centro vaikų, lankančių gamtos būrelį pasvarstymai ir klausimai apie medžius, apie miesto bulvare iškirstas liepas. Liūdna, bet mokytoja atsakyti į klausimą apie nukirstus medžius negalėjo. Liūdėjo ir gamta, tą lapkričio vėjuotą dieną – smarkiai lijo. Sušilti užsukome į „Valerijono“ arbatinę. Ten mokinukai susipažino su augalo valerijono vaistinėmis savybėmis, patyrinėjo augalo šaknį, ragavo žolelių arbatos ir vieningai nusprendėme, kad pavasarį būtinai pasodinsime bent po vieną medelį. Juk „Medis – kaip žmogus, Žmogus – kaip medis…

Lina Tautkienė,
Šiaulių specialiojo ugdymo centro gamtos būrelio mokytoja