OLYMPUS DIGITAL CAMERAIkimokykliniame amžiuje vaikai ypatingai smalsūs. Jie noriai tyrinėja, stebi, eksperimentuoja su aplinkoje esančiais daiktais. Mažeikių lopšelio – darželio „Eglutė“ grupės „Gudručiai“ ugdytiniams jau nuo mažens darželyje yra skiepijama meilė gamtai, formuojama ekologinė savimonė. Ugdomojoje veikloje naudoju eksperimentų, bandymų metodus, kad ugdomasis procesas taptų patrauklesnis, teiktų daugiau teigiamų emocijų. Eksperimentų dėka vaikai lavina savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, išmoksta ilgiau išlaikyti dėmesį. Vaikai diskutuoja, samprotauja, išmoksta spręsti problemas, kaupia patirtį.
Įsigijome edukacinę priemonę „Mini šiltnamis“, kuri mus kvietė tapti „daržininkais“. Norėjome pabandyti užauginti savo prieskoninę žolelę, savo gėlę. Grupės berniukai ilgai netruko iš atskirų detalių sukonstruoti mini šiltnamį su atidaromu stogeliu. Į vazonėlius pylėme žemių, bėrėme kvapiojo baziliko, didžiosios nasturtės sėklų. Dirbdami komandoje vaikai mokėsi bendrauti, sutarti, lavino socialinius įgūdžius. Mažieji ugdytiniai nusiteikė laukti pirmųjų daigelių, laistyti, prižiūrėti auginamus augalus. Baziliko daigeliai stiebėsi nedrąsiai, o nasturtės taip ūgtelėjo, kad po savaitės į šiltnamį nebetilpo. Ugdytiniai susėdę rateliu diskutavo. Ką jie privalo daryti, kaip išauginti gražią ir didelę nasturtę. Pasiūlymų buvo įvairių, tačiau priėjome vieningos nuomonės, kad gėlės daigą turime persodinti į didesnį vazoną. Ėmėmės darbo. Kas ruošė žemę persodinimui, o kas su liniuote matavo ūgtelėjusius nasturtės daigus. Augalų augimą nutarėme fiksuoti lentelėje, nurodant augalų aukštį, lapelių skaičių. Daug darbų jau atlikta, tačiau mūsų eksperimento tikslas – sulaukti, kada pražydės nasturtė.
Džiugu, kad „Gudručiai“ eksperimentuodami laikėsi susitarimų, dalinosi darbais, prisiėmė atsakomybę už savo veiksmus. Šio eksperimento dėka ugdytiniai stiprino kalbos, matematinius, pažinimo, socialinius, sveikatos stiprinimo bei meninius įgūdžius. Sąlytis su gamta vaikams visada teikia didelį pažinimo džiaugsmą.

Auklėtoja Rima Skrinskienė