Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ teritorijoje vėl klega į naujus mokslo metus susirinkę vaikai. Grupėse verda darbas, netyla diskusijos, salėje skamba muzika. Įstaigos bendruomenė šiais metais su ugdytiniais dalijasi patirtimi ir ieško žinių bei informacijos apie vėją. Tai – pagrindinė šiais metais vykdomo gamtosauginio projekto „Kas be rankų, be kojų duris atlapoja“ pokalbių tema. Grupėse užsiėmimų metu vaikai su mokytojomis diskutuoja apie vėjo išdaigas ir naudą: kas išnešioja lapus, šiaušia plaukus, suka malūno sparnus, pakilėja skrydžiui paukštį, neša laivus per marias.
Kupini neatsakytų klausimų priešmokyklinės „Sraigelių“ grupės vaikai su mokytojomis Aušra Pališaitiene, Daiva Vaidžiūniene, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Varpiotiene ir mokytojų padėjėja Nijole Petrošiene vyko į ekskursiją, į Lietuvos jūrų muziejų. Ugdytiniai dalyvavo edukacijoje „Kodėl laivas nepaklysta“, susipažino su įvairių laivų rūšimis ir svarbiausia laivo įranga, kuri padeda laivui nepaklysti ir saugiai grįžti į krantą. Lydimi edukatorės Viktorijos leidosi į Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos ekspozicijas. Kalbantis ir tyrinėjant ekspoziciją vaikai apžiūrėjo 4 skirtingų rūšių laivus bei svarbiausias laivo valdymo priemones. Gautas žinias įtvirtino atlikdami kūrybišką užduotį: skaičiavo, spalvino ekspozicijoje atrastus ir aptartus objektus. Taip pat išmėgino savo vikrumą rungtyniaudami, kas greičiau teisingai apsirengs gelbėjimosi liemenę. Refleksijos metu vaikai pasidalino savo įspūdžiais bei aptarė, ko reikia, kad laivas plačioje jūroje nepasiklystų ir audroje nepaskęstų, bet saugiai grįžtų į krantą. Įveikę užduotis ir atsisveikinę su Viktorija, kelionę tęsėme apžiūrinėdami ir grožėdamiesi Lietuvos jūrų muziejaus gyvaisiais ir negyvaisiais eksponatais, žavėjomės jų įvairove ir spalvingumu.
Laiko, deja, turėjome nedaug, nes mažųjų „Sraigiukų“ laukė susitikimas su delfinariumo gyventoju delfinuku Vėju. Jis susirinkusius svečius pakvietė į kelionę po savo pasaulį. Pasakojimu vedė į jūros gelmes, pristatė savo gentainius. Pasakojo, kaip delfinai gimsta, maitinasi, keliauja, žaidžia, ką mėgsta ir ko bijo ar vengia. Vėjas prašė vaikų, kad jie saugotų, neterštų ir nešiukšlintų jūros – jo namų. Priminė, kad tinkamai rūšiuodami šiukšles vaikai išsaugos jūras švarias ir saugias. O jūros gyventojais Vėjas žadėjo pasirūpinti pats.

Aušra Pališaitienė ir Daiva Vaidžiūnienė,
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos