Nors už lango dar šaltokas pavasarinis oras, bet balandis – švaros mėnuo, todėl paskutinę mėnesio savaitę vykdėme akciją „Darom – 2021“. Akcijos tikslas – skatinti ugdytinius prižiūrėti gamtą ir juos supančią aplinką, rinkti bei rūšiuoti šiukšles.
Ugdytiniai kartu su pedagogais tvarkė lauko aikšteles: šlavė, grėbė, rinko kankorėžius, taip pat rinko šiukšles ir Tirkšlių pušyne. Mažieji akcijos dalyviai pušyne surinko šiukšlių ne mažai – keletą didelių maišų. Vaikai, pastebėję kiekvieną šiukšlę, piktinosi tais, kurie teršia gamtą ir vis prisimindavo, kad taip elgtis gamtoje nedera.
Po naudingų darbų į grupes ugdytiniai grįžo truputį pavargę, bet laimingi, galėję prisidėti prie švarios ir gražios aplinkos išsaugojimo. Manome, kad tai puiki pilietinė iniciatyva „Darom“, kuri skatina vaikus veikti kartu su suaugusiais. Akcija ragina ugdytinius suvokti, kad aplinkos grožis priklauso nuo mūsų pačių elgesio. Tikimės, kad nuo vaikystės įskiepyta pareiga rūpintis aplinka turėtų tapti kiekvieno įpročiu ir nepaliks abejingais, matant gamtos teršėjus.

Laima Zubavičienė,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja