Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos būrelio „Gamtos draugai“ vaikai stebėjo sugrįžusius į mūsų gimtinę paukščius. Juos fiksavo savo nuotraukose, aiškinosi, koks paukštis, kokią renkasi gyvenamą vietą, kur ir kaip suka lizdą, kuo minta. Labai aktyviai į šią veiklą įsijungė Kotryna, Emilija, Justinas, Ignas, Žiedė, Armandas ir Elijus. O Ignas, kad geriau iš aukštai pamatytų ir parodytų draugams, kaip gyvena gandrų šeimyna, nufilmavo gandrų porelės gyvenimą iš paukščio skrydžio. Vaikai supranta, kad paukščius reikia stebėti atsargiai, negalima jų gąsdinti, juk paukščiai yra sudėję kiaušinius ir peri vaikus. O Kotryna užfiksavo, kad antys jau išvedė vaikučius. Taip pat būrelio vaikai ieškojo informacijos, po kiek  kiaušinių padeda tam tikros rūšies paukščiai. Ir labai nustebo sužinoję, kad smulkieji paukščiukai išveda per metus daugiau nei vieną vadą. Vaikai labai nuliūdo sužinoję, kad taip gamtoje vyksta todėl, kad jie neišnyktų, nes dažnai tampa maistu stambiesiems, plėšrūnams paukščiams.

Reda Petrulienė,
pradinio ugdymo vyr. mokytoja